2024-10-23 20:41:23

Piłkarze Wieczystej Kraków odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo (fot. @Chachlowska / Wieczysta Kraków)
Zobaczcie najciekawsze fragmenty meczu Betclic 2. Ligi Wieczysta Kraków - Polonia Bytom w skrótce wideo. Krakowski zespół zwyciężył 3-1.

W meczu 13. kolejki Betclic 2. Ligi, Wieczysta Kraków pokonała na własnym stadionie dotychczasowego lidera, Polonię Bytom. Spotkanie odbyło się 23 października 2024 roku, a jego wynik (3-1) odzwierciedlał zarówno skuteczność krakowskiego zespołu, jak i problemy kadrowe rywali, którzy przez większą część meczu grali w osłabieniu.

Mecz rozpoczął się dynamicznie i już w 8. minucie Polonia objęła prowadzenie. Daniel Ściślak popisał się celnym uderzeniem, zaskakując obronę gospodarzy. Wieczysta jednak szybko zaczęła odrabiać straty.

SKRÓT MECZU: Wieczysta Kraków - Polonia Bytom 3-1 [WIDEO]

W 24. minucie Tomasz Swędrowski doprowadził do wyrównania, a gra gospodarzy zaczęła zyskiwać na intensywności. Kluczowy moment nadszedł jednak w 30. minucie, kiedy Polonia musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Szymona Michalskiego za faul taktyczny. Zaledwie siedem minut później bytomianie stracili kolejnego zawodnika - Adrian Piekarski również został odesłany do szatni za podobne przewinienie.

W drugiej połowie osłabiona Polonia Bytom nie była w stanie zatrzymać ofensywy Wieczystej. W 59. minucie Paweł Łysiak wykorzystał sytuację, zdobywając gola, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Cztery minuty później Joan Román podwyższył wynik na 3-1, praktycznie przesądzając o losach spotkania. Pomimo starań, Polonia nie zdołała już zagrozić bramce strzeżonej przez Antoniego Mikułkę.

Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Wieczystej Kraków, która kontrolowała wydarzenia na boisku, zwłaszcza po tym, jak rywale stracili dwóch zawodników. Polonia Bytom miała trudne zadanie, grając w dziewięciu, co mocno utrudniło jej próbę nawiązania walki. Sędzia Szymon Łężny pokazał aż pięć żółtych kartek i dwie czerwone, co świadczyło o zaciętości rywalizacji, ale również o konieczności utrzymania dyscypliny w meczu pełnym emocji.

0-1 Daniel Ściślak (8)
1-1 Tomasz Swędrowski (24)
2-1 Paweł Łysiak (59)
3-1 Joan Roman (63)

Wieczysta Kraków: Antoni Mikułko - Bartosz Brzęk (46. Dawid Kiedrowicz), Daniel Mikołajewski, Michał Pazdan, Michał Koj - Manuel Torres (61. Dani Sandoval), Tomasz Swędrowski, Jacek Góralski (53. Paweł Łysiak), Joan Roman (83. Michał Trąbka), Lisandro Semedo (83. Michał Feliks) - Chuma.

Polonia Byom: Axel Holewiński - Grzegorz Szymusik (67. Patryk Stefański), Szymon Michalski, Adrian Piekarski, Remigiusz Szywacz, Lucjan Zieliński (67. Sebastian Steblecki) - Konrad Andrzejczak (34. Dominik Konieczny), Daniel Ściślak (45. Radosław Seweryś), Mikołaj Łabojko (68. Olivier Wypart), Tomasz Gajda - Kamil Wojtyra.

Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork).
Żółte kartki: Góralski, Román, Swędrowski - Wojtyra, Wypart, Steblecki.
Czerwone kartki: Szymon Michalski (30, faul taktyczny), Piekarski (37, faul taktyczny).