2024-10-20 13:17:00

Derby Podkarpacia dla Resovii! Pokonali Miasto Szkła Krosno na Podpromiu

Resovia pokonała Miasto Szkła Krosno w Derbach Podkarpacia! (fot. Resovia)
Koszykarze Resovii pokonali na Podpromiu Miasto Szkła Krosno 96-92. Do rozstrzygnięcia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, a mecz z trybun obejrzało 3246 widzów!

Wyrównany mecz na Podpromiu

Sobotni pojedynek rozpoczął się od prowadzenia OPTeam Energia Polska Resovii 8-0. Z czasem sytuacja na parkiecie się wyrównała, a po pierwszej kwarcie to Miasto Szkła Krosno minimalnie prowadziło 27-25. "Pasiaki" szybko jednak zdołały wyrównać, co zapowiadało zaciętą końcówkę.

Ostatecznie cały mecz był toczony w rywalizacji kosz za kosz, a wynik oscylował wokół remisu. Kluczowe dla losów meczu okazały się celne trójki oraz skuteczna gra pod koszem. Resovia Rzeszów lepiej radziła sobie z rzutami zza łuku, trafiając 11 razy na 24 próby (45,8%), podczas gdy Miasto Szkła zdobyło 11 punktów przy 33 rzutach (33,3%).

Druga połowa przyniosła jeszcze więcej emocji, a końcowy wynik 85-85 zmusił obie drużyny do rozegrania dodatkowych pięciu minut. W decydującej fazie spotkania Resovia pokazała swoją wyższość, wygrywając dogrywkę 11-7 i ostatecznie triumfując w całym meczu 96-92.

Dawid Zaguła bohaterem Resovii

Najlepszym zawodnikiem Resovii był Dawid Zaguła, który zdobył 21 punktów, osiągając znakomitą skuteczność 60% z gry (6/10). Warto również wspomnieć o Kacprze Młynarskim, który dorzucił 21 "oczek", 6 zbiórek i 3 asysty, oraz o Harrisonie Hendersonie, który dołożył 15 punktów i 8 zbiórek, będąc solidnym wsparciem pod koszem.

3246 widzów na meczu

W ekipie Miasta Szkła najlepszym zawodnikiem był Przemysław Wrona, który zdobył 20 punktów, trafiając 72,7% rzutów za 2 (8/11), oraz dołożył 10 zbiórek. Charles Jackson III zdobył 18 "oczek" i 7 asyst, także odgrywając ważną rolę w ataku gości, choć jego skuteczność za trzy mogła być lepsza (1/6). Hubert Łałak starał się nadawać ton ofensywie, zdobywając 17 punktów, ale jego celność z gry (31,6%) mogła być wyższa.

Resovia odniosła cenne zwycięstwo w Derbach Podkarpacia, pokonując Miasto Szkła Krosno po zaciętym boju, w którym dogrywka przesądziła o losach meczu. Spotkanie odbyło się na Podpromiu, gdzie kibice stworzyli niesamowitą atmosferę. Obecność 3246 widzów świadczy o ogromnym zainteresowaniu i pasji do koszykówki w regionie. Co ciekawe ekipa prowadzona przez Kamila Piechuckiego po raz drugi z rzędu pokonała lidera tabeli. Tydzień wcześniej rozprawili się z Bears Uniwersytet Gdański Trefl Sopot.

OPTeam Polska Energia Resovia - Miasto Szkła Krosno 96-92 (25-27, 19-17, 19-20, 22-21, d.11-7)

OPTeam Energia Polska Resovia: Harrison Henderson 15, Dawid Zaguła 21, Wojciech Szpyrka 0, Norbert Ziółko 2, Michał Jędrzejewski 6, Kacper Młynarski 21, Wojciech Wątroba 9, Maciej Koperski 13, Maksymilian Formella 0, Kacper Margiciok 9.

Miasto Szkła Krosno: Charles Jackson III 18, Rafał Serwański 2, Radosław Trubacz 6, Mikael Laihonen 0, Michał Jankowski 13, Przemysław Wrona 20, Michał Chrabota 10, Jan Góreńczyk 2, Bartosz Chodukiewicz 4, Hubert Łałak 17.

6 KSK Qemetica Noteć Inowrocław 8 5 3 - 2 3 - 0 0 - 2 409 - 405 +4 0.6000
7 OPTeam Energia Polska Resovia Rzeszów 8 5 3 - 2 2 - 1 1 - 1 414 - 431 -17 0.6000
8 Bears Uniwersytet Gdański Trefl Sopot 7 4 3 - 1 1 - 1 2 - 0 352 - 328 +24 0.7500
9 HydroTruck Radom 7 5 2 - 3 2 - 1 0 - 2 386 - 385 +1 0.4000
10 GKS Tychy 7 5 2 - 3 1 - 1 1 - 2 394 - 406 -12 0.4000
11 SKS Fulimpex Starogard Gdański 7 5 2 - 3 2 - 1 0 - 2 377 - 390 -13 0.4000
12 Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg 7 5 2 - 3 1 - 2 1 - 1 376 - 395 -19 0.4000
13 ŁKS Coolpack Łódź 6 4 2 - 2 2 - 0 0 - 2 330 - 309 +21 0.5000
14 Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 6 4 2 - 2 1 - 1 1 - 1 299 - 287 +12 0.5000
15 KKS Polonia Warszawa 6 4 2 - 2 1 - 0 1 - 2 323 - 317 +6 0.5000
16 WKK Active Hotel Wrocław 6 5 1 - 4 1 - 2 0 - 2 394 - 412 -18 0.2000
17 WKS Śląsk II Wrocław 4 4 0 - 4 0 - 1 0 - 3 293 - 360 -67 0.0000
18 MKKS Żak Koszalin 4 4 0 - 4 0 - 2 0 - 2 293 - 366 -73 0.0000