2024-10-27 00:17:27

Wieczysta Kraków pokonała Zagłębie Sosnowiec na ich terenie. Na zdjęciu Jacek Góralski (fot. @Chachlowska)
Wieczysta Kraków wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 4-1 w meczu Betclic 2. Ligi. Zobaczcie skrót wideo z tego spotkania.

Wieczysta Kraków odniosła efektowne zwycięstwo nad Zagłębiem Sosnowiec na ArcelorMittal Park, udowadniając swoją dominację, szczególnie w drugiej połowie meczu. Spotkanie rozegrano 26 października 2024 roku, a zgromadzona publiczność - niemal 5000 kibiców - miała okazję zobaczyć widowisko pełne zwrotów akcji, w którym krakowski zespół pokazał, na co go stać.

Zagłębie Sosnowiec - Wieczysta Kraków 1-4 [SKRÓT WIDEO]

Choć to gospodarze jako pierwsi trafili do siatki, obejmując prowadzenie w 41. minucie dzięki strzałowi Kamila Bilińskiego, ich przewaga nie przetrwała długo.

Wieczysta Kraków wróciła po przerwie z nową energią i szybko odrobiła straty. W 50. minucie Konrad Kasolik zdobył bramkę wyrównującą, a trzy minuty później Paweł Łysiak dołożył kolejnego gola, dając gościom  prowadzenie, które tylko napędziło drużynę z Krakowa do dalszej ofensywy.

Podopieczni Sławomira Peszko nie spoczęli na laurach. W 65. minucie Lisandro Semedo strzelił trzecią bramkę, pogłębiając problemy Zagłębia, które nie mogło odnaleźć się w defensywie. Efektowną wygraną Wieczystej przypieczętował w doliczonym czasie gry Manuel Torres.

Sędzia Damian Gawęcki z Kielc prowadził mecz z dużą precyzją, a spotkanie mimo intensywnej walki na boisku zakończyło się jedynie dwoma żółtymi kartkami dla zawodników gospodarzy. Dla Zagłębia była to bolesna porażka, podczas gdy Wieczysta Kraków udowodniła, że jej ofensywa może być niezwykle groźna.

1-0 Kamil Biliński (41)
1-1 Konrad Kasolik (50)
1-2 Paweł Łysiak (53)
1-3 Lisandro Semedo (65)
1-3 Manuel Torres (90+3)

Zagłębie Sosnowiec: Kacper Siuta - Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Artem Suchokyj - Bartosz Boruń, Miłosz Pawlusiński (58. Bartosz Zawojski), Patryk Mularczyk (66. Piotr Marciniec), Joel Valencia, Szymon Zalewski (66. Miguel Acosta) - Kamil Biliński, Emmanuel Agbor (46. Bartosz Snopczyński).

Wieczysta Kraków: Antoni Mikułko - Bartosz Brzęk, Konrad Kasolik, Daniel Mikołajewski, Michał Koj - Dani Sandoval (46. Manuel Torres), Jacek Góralski (46. Joan Román), Michał Trąbka (12. Tomasz Swędrowski), Paweł Łysiak (83. Dawid Pakulski), Lisandro Semedo - Michał Fidziukiewicz (66. Chuma).

Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).