2024-10-18 19:54:02

Resovia podzieliła się punktami z GKS-em Jastrzębie

Resovia zremisowała z GKS-em Jastrzębie (fot. P. Golonka/ Resovia)
Resovia nadal bez zwycięstwa. Rzeszowianie kolejny raz wypuścili prowadzenie po zmianie stron i zremisowali z GKS-em Jastrzębie 1-1.

Od pierwszego gwizdka obie drużyny wyszły z ofensywnym nastawieniem. Już w 2. minucie na bramkę uderzył Bednarski, ale futbolówka przeszła obok słupka. W odpowiedzi składną akcję przeprowadzili rzeszowianie, Dawid Pieniążek próbował zagrać wzdłuż bramki do Bartłomieja Eizencharta, ostatecznie  podanie zablokował obrońca.

W 12. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem mógł znaleźć się Bartłomiej Eizenchart. Pomocnik "Pasiaków" za daleko wypuścił sobie jednak futbolówkę i padła ona łupem Grzegorza Drazika.

W kolejnych minutach inicjatywa była po stronie rzeszowian. Gospodarze ustawieni w niskiej obronie początkowo odpierali te ataki aż do 31. minuty. Wtedy bliźniaczą akcję z ostatniego pojedynku z Podbeskidziem przeprowadzili piłkarze Resovii. Maksymilian Hebel posłał wrzutkę na głowę Macieja Górskiego, a napastnik "Pasiaków" zdobył dziesiątą bramkę w tym sezonie.

Gospodarze z trudem konstruowali swoje ataki i w żaden sposób nie byli w stanie się przeciwstawić. Dopiero minutę przed przerwą po raz pierwszy interweniować musiał Michał Gliwa. Bezpośrednio z rzutu wolnego przymierzył Jan Bednarski, ale golkiper "Pasiaków" sparował piłkę do boku.

Resovia znów straciła prowadzenie po przerwie

W 62. minucie wróciły demony z poprzednich spotkań i Resovia straciła prowadzenie. Gospodarze rozklepali rzeszowską defensywę w "szesnastce" i Oliwier Jakuć mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Michałowi Gliwie.

Pierwszy celny strzał w drugiej połowie po stronie "Pasiaków" oddał Maksymilian Hebel. Przymierzył po ziemi z około 13. metrów, jednak golkiper miejscowych pewnie wychwycił to uderzenie. Chwilę później swoich sił spróbował Bartłomiej Eizenchart, ale i tym razem na posterunku był bramkarz.

Rzeszowianie naciskali. W 82. minucie po składnej akcji najpierw uderzenie Kornela Rębisza zostało zablokowane, a potem dobitka Bartłomieja Wasiluka z dogodnej pozycji poszybowała nad poprzeczką.

Przed końcem spotkania ruszyli jeszcze gospodarze i mieli lepsze okazje, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Do ostatniego gwizdka rezultat jednak nie uległ zmianie.

0-1 Maciej Górski (31)
1-1 Oliwier Jakuć (62)

GKS Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik - 31. Jan Flak (80, 11. Szymon Kiebzak), 24. Jakub Iskra, 4. Sebastian Rogala, 26. Jan Ziewiec, 66. Krystian Mucha (90, 10. Farid Ali) - 27. Oliwer Jakuć (83, 22. Kacper Masiak), 17. Karol Fietz (46, 6. Szymon Maszkowski), 7. Maciej Śliwa - 18. Michał Bednarski, 19. Kacper Zych (90, 90. Szymon Matysek).

Resovia: 88. Michał Gliwa - 22. Kornel Rębisz, 2. Mateusz Bondarenko, 38. Hlib Buchał, 17. Radosław Adamski - 8. Dawid Pieniążek (63, 25. Gracjan Jaroch), 6. Bartłomiej Wasiluk, 20. Radosław Bąk (79, 7. Filip Zawadzki), 10. Maksymilian Hebel (79, 14. Marcin Urynowicz), 24. Bartłomiej Eizenchart (89, 97. Filip Mikrut) - 9. Maciej Górski.

żółte kartki: Rębisz, Buchał, Hebel.

Betclic 2. Liga - wyniki meczów 14. kolejki:

Tabela Betclic 2. Ligi:

~anonim 2024-10-18 20:01:47

To teraz bocznymi uliczkami do domu trzeba wracać. Do sędziszowa dojedziemy na 8 rano

~anonim 2024-10-18 20:07:36

Kopanina po kostkach, podawanie do przeciwnika, wywracanie się o własne nogi by wymusić faul. Makabra! Poziom tego meczu to poziom Orlikowych Rozgrywek dla Oldbojów. Oczy krwawiły.

Raptus 2024-10-18 20:14:31

Brawo drużyna i tak jesteście 3 poziomy wyżej względem kibiców .

Ja 2024-10-18 20:23:00

Cały mecz oglądałem beż mrugniecia. Nie wiem co napisać bo taki był mecz nijaki ze i piłkarze się męczyli i ja .

~anonim 2024-10-18 20:50:03

Do przewidzenia

Marek Andrzej Ka 2024-10-18 20:50:10

Za dzieciaka chodziłem do cyrku . Był taki numer . Na arenie psy i treser rzucał im piłkę Tu podobnie 22 psy ganiały po boisku a piłka od przypadku do przypadku trafiała jako podanie ;). Śmiech przez łzy.. Jakimś cudem pojawił się sukces . Kilka samorodków pod okiem dobrych trenerów stworzyło drużynę i awansowało do 1 ligi . Od razu pojawili się -prezesi- chcący się ogrzać przy tym sukcesie , oczywistą bez żadnego pomysłu na jego utrwalenie i rozwijanie . Co lepsi zawodnicy odeszli ..

Lesław de V. Florczak 2024-10-18 20:50:56

Sztuką było nie wygrać tego meczu.c****jnia w coraz gorszym wydaniu. Brak pomysłu, szybkości, gry kombinacyjnej. Idzie to wszystko w bardzo złym kierunku. Ale dalej mamy szansę zagrać w barażach, ale tych o...utrzymanie.

Jacek Ślemp 2024-10-18 20:51:37

Z meczu na mecz gra wygląda coraz gorzej,dokąd Resovii zmierzasz,będąc prezesem (którego nie ma) już bym się rozglądał za nowym trenerem,bo przy tym obecnym tylko zostanie walka o utrzymanie,pięć meczy i zaledwie 2 punkty,gra na stojącego nie ma przyspieszenia podania do nikogo a trener co mecz wyciąga wnioski i co? Z tych wniosków wygląda to coraz gorzej

Tomek Stępek 2024-10-18 20:52:20

Po tylu kolejkach nie idzie to kompletnie w dobrym kierunku - zawodnicy naprawdę dobrzy a chyba tu sternik zawodzi. Zawsze narzekałem na piłkarzy - wychodzi na to że robią to co usłyszą w szatni w przerwie. Innej racjonalnej odpowiedzi nie ma
Jeżeli grają dobre spotkanie 45 min. czasem piękne a potem klapa - to co zostaje myśleć.

ADAŚ SMOKOWSKI 2024-10-18 20:53:51

GDZIE JEST KONFERENCJA Z WŁAŚCICIELAMI SPÓŁKI? WYWIEZIEMY WAS QRWY NA TACZKACH!

Łucki Strike 2024-10-18 20:54:52

Brawo zarząd, trener i grajki!
Kolejny bardzo ważny punkt dający nam nadzieje na utrzymanie w lidze..

Tomasz Chmiel 2024-10-18 20:56:08

Paralitykom udało się zremisować znów kopanie się po czołach a doświadczeni zawodnicy znowu nie dali rady oprócz Górskiego. Reszta dno widziałem w telewizji

Anna Kołek 2024-10-18 21:01:00

Gówno, sraka i d****a ciul. Takiego gówna się nie da oglądać nawet za darmo. Najgorszy sezon ewer.

K R Nowski MC 2024-10-18 21:05:53

Tylko Resovia ,zks to c****je jakich mało

Brajan Kiełbasa Analnie 2024-10-18 21:08:23

Absolutnie, nie wolno zwalniać trenera. To jest specjalista najwyższych lotów, który został specjalnie wyselekcjonowany przez zarząd i prezesa do osiągnięcia najwyższych celów jakim jest spadek do 3 ligi grypy 4. Kto chce zwolnić trenera temu c****j w jare i grabie w plecy a kosa w jaja.

Prokic 2024-10-18 21:08:32

Kibice stali dajcie spokój ,lepiej zajmijcie się wykupieniem biletów na mecz z Ruchem bo sporo zostało . Co zimno wam ? Damy wam herbate za darmo skierujemy od sąsiadek jak zwykle bo my wszystko kserujemy. Także dawać na mecz w poniedziałek ,jest konkurs są bilety do rozdania darmowa herbata ,nic tylko przychodzić

~anonim 2024-10-18 21:15:46

Jak piłkarze nie mają płacone to też słabo grają.
Resovia w drodze do 3ligi

Rzeszów =Stal 2024-10-18 21:18:13

Do tego wyżej : akurat wy na frekwencji znacie się najlepiej tylko z liczeniem na bakier :)
O Nas się nie martw , trybuna będzie pełna po brzegi i znów się będziesz w nocy moczył :)

Chamie od biletow 2024-10-18 21:26:16

Ponad 2000 biletów które poszło do tej pory to i tak ponad 10x więcej niż było chamów z Głogowa, Sędziszowa i okolic na meczu. A o wyprzedanie trybuny się nie martw. Wypatruj tam Stalówki na powrocie

Ruch.am Stal 2024-10-18 21:35:40

Kundle spod tamy dajcie głos!

R. Kalisz ZKS Fibrejn 2024-10-18 21:37:44

"Pamiętam jak przychodziłem do stali, na trybunie siedziałem ja i może 20 osób..."

Kartel maltański 2024-10-18 21:54:04

Widzieliście to? Widzieliście jaki sportowy skład pojechał do Jastrzebia? W makdonaldzie w Kłaju na autostradzie stalówka przed nami spier.rdalała. odrodzilismy się. Znowu. Tym razem dzięki darmowym wyjazdom z klubu100. Niech nam dają kasę a nie na klub i na swoje brudne interesy

Older 2024-10-18 22:50:44

Wiadomo, klub a w zasadzie spolka to smiech na sali. Bez prezesa, bez zarzadu, bez dyrektora sportowego, z 3 osobami zatrudnionymi od wszystkiego i z wlascicielami, ktorych nie obchodzi sytuacja. Do tego pilkarze, ktorzy w wiekszosci chcieli odejsc przed sezonem, zabijac sie o wyniki nie beda. Ale szacun dla fanatykow, ktorzy jezdza na wyjazdy i probuja cos ogarniac. To akurat kiedys zaprocentuje. Brawo za kolejny zaliczony wyjazd w tej obecnej sytuacji.

Kalisz 2024-10-19 00:19:10

Co to jest 2000 biletów sprzedanych ,znowu będę ja i ich 20 . Na pierwszą ligę to niezbyt dużo . Ja już nie mogę rozdawać za darmo ,muszę ludziom opóźnione wynagrodzenia wypłacić więc nie ma mowy o rozdawaniu . Skończyło się to i 3 tys na trybunie długo nie zobaczymy

Żuraw z sercem ze Stali 2024-10-19 09:57:49

Hahaha.. Fibrain rozdaje bilety? kresowiaki to stan umysłu jednak. Obiecuje Wam paRRchy, że jak chcecie oprzyjsc to kupię pule biletów dla Waszej całej bandy hooliganki internetowej (na 50 osób to nas jeszcze stać) myślę, że nawet Rafał Kalisz się dorzuci i za pompki, pajacyki albo za 1pln wam ufundujemy bilety na ten mecz bycie w końcu zobaczyli piłkę na poziomie a nie kopaninę po kostkach i wywracanie się o własne nogi by wymusić faul. Posadzimy was koło młyna to zobaczycie jak wygląda prawdziwy doping i ile liczy STALOWSKI MŁYN. Zgłaszajcie tu pod postem osRRańcy. Dajcie pesel, imię i nazwisko. Doręczymy osobiście bilet pocztą Żurawiową. :)