2024-10-12 22:58:51

Reprezentacja Polski nie podołała silniejszej Portugalii w Lidze Narodów

Polska przegrała z Portugalią 1-3 (fot. Robert Skalski)
Reprezentacja Polski przegrała na stadionie z Reprezentacją Portugalii w ramach fazy grupowej Ligi Narodów. Gola zaliczyła gwiazda gości, Cristiano Ronaldo.

Polska przystąpiła dziś do kolejnego meczu grupowego Ligi Nardowów. Po drugiej stronie barykady stanął rywal z najwyższej półki, Reprezentacja Portugali- z Cristiano Ronaldo na czele. Był to także mecz wyjątkowy dla piłkarzy i kibiców. Z polską kadrą oficjalnie pożegnali się Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak, którzy przeszli na reprezentacyjną emeryturę.

Początek spotkania był obiecujący, jednak szybko formę Polaków zweryfikował Ronaldo. W 11.minucie uderzył w poprzeczkę po kilku pomyłkach gospodarzy. Kapitan gości niemal wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Rafaela Leao. Ratował Polskę także Łukasz Skorupski w bramce po próbie Bruno Fernandesa. Do otwarcia wynikiu doszło w 26. minucie. Miękko bronili Polacy, co skończyło się golem z kilkunastu metrów Bernardo Silvy po wrzutce.

Cristiano Ronaldo zanotował gola na Stadionie Nardowym. Zaprezentował słynną cieszynkę

Pierwsza połowa zakończyła się mocnym akcentem kapitana Portugalii, Ronaldo. Znalazł się w dobrym miejscu i wykonał dobitkę strzału Rafaela Leao, odbiego od słupka. Leao przede wszystkim popisał się imponującym rajdem, radząc sobie z czterema Polakami. Strzał Cristiano był tylko formalnością do zakończenia akcji sukcesem. Druga połowa także nie zawiodła kibiców na pełnym stadionie i przed telewizorami.  Ponownie atakował duet Fernandesa z Ronaldo, jednak wielokrotnie pierwszy z nich nie popisywał sie celnością.

Trener naszej kadry, Michał Probierz zdecydował się na kilka zmian. Na boisku zameldowało się młode pokolenie, Kacper Urbański, Michael Ameyaw, a także bardziej doświadczony Krzysztof Piątek. Można powiedzieć, że zmiany się opłacały. Urbański zaliczył bowiem asystę przy jedynym golu Polaków. Bramka kontaktowa dała nadzieję na gorący i pozytywny finisz Piotr Zieliński skutecznie wymienił podania z dopiero co wprowadzonym Urbańskim i pokonał Diogo Costę strzałem na 1-2 z bliskiej odległości.

Polacy mimo gola na kontakt, ze smutkiem będą wspominać końcówkę meczu z Portugalią

Nadzieja ta prysła jednak kilkanaście minut później. Polacy zagotowali się i chcieli rzutu karnego za przewinienie na Michaelu Ameyawie. W tle jednak podziało się co innego, Jan Bednareik chcąc uratować piłkę, wpakował ją prosto do własnej siatki- notując gola samobójczego. Żółte kartki otrzymali jeszcze Piątek i Skorupski. Ostatecznie Portugalczycy wrócą do siebie z wygraną i pozycją lidera w grupie A Ligi Narodów. Polacy muszą skupić się teraz na najbliższym meczu, z Chorwacją.

LIGA NARODÓW: POLSKA - PORTUGALIA 1-3 (0-2)

0-1 Berardo Silva (26)
0-2 Cristiano Ronaldo (37)
1-2 Piotr Zieliński (78)
1-3 Jan Bednarek (88-gol samobójczy)

Polska: Skorupski – Walukiewicz (46. Kiwior), Bednarek, Dawidowicz – Frankowski, S. Szymański (84. Piątek), Oyedele (66. Moder), Zieliński, Zalewski (76. Ameyaw) – Świderski (76. Urbański), Lewandowski

Portugalia: D. Costa – Dalot, Dias, Veiga, Mendes – B. Fernandes (90+1. Otávio), R. Rúben Neves, B. Silva (90+1. S. Costa) – Neto (82. Semedo), Ronaldo(63. Jota), Leão (64. Trincão). Zmiany: Velho, R. Silva – A. Silva, Félix, J. Neves, Vitinha, Cancelo.