2024-10-12 20:13:00

KS DevelopRes Rzeszów lepszy od BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Biała

To był wymarzony debiut Michala Maska przed rzeszowską publicznością. Jego KS DevelopRes po pięciu partiach pokonał BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała, który nie wykorzystał prowadzenia 2-0 w setach.

W szlagierowym meczu 3. kolejki Tauron Ligi KS DevelopRes Rzeszów podejmował BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Gospodynie chciały udowodnić, że po trudnym otwarciu rozgrywek ich forma poszła w górę, z kolei bielszczanki liczyły na rewanż za przegrane półfinały w ubiegłym sezonie.

Solidność BKS-u BOSTIK ZGO wzięła górę w pierwszym secie

Początek inauguracyjnej odsłony należał do rzeszowianek a dokładniej do Marrit Jasper, która zapunktowała w trzech pierwszych akcjach. Zawodniczka Bartłomieja Piekarczyka szybko doprowadziły do wyrównania, a następnie po uderzeniu Julity Piaseckiej prowadziły 14-12.

Przyjezdnym przytrafiły się błędy w ataku, dzięki czemu na tablicy wyników zrobiło się remisowo. Bielszczanki przyspieszyły po 20-tym punkcie i gdy blok rywalek obiła Kertu Laak, miały trzy piłki setowe. To właśnie Estonka przypieczętowała wygraną gości do 22.

Druga odsłona także dla zespołu z Bielska-Białej

W drugiej partii żaden z zespołów nie zamierzał odpuszczać. W szeregach Rysic do Jasper dołączyła Agnieszka Korneluk, zaś liderką bielszczanek była Piasecka, stąd wynik oscylował wokół remisu.

Blok Marty Orzyłowskiej na Monice Fedusio dał BKS-owi dwupunktowe prowadzenie. Po ataku Laak było 23-20 i wydawało się, że goście spokojnie dowiozą także i tego seta.

Tymczasem rzeszowianki rzuciły się do odrabiania strat i zrobiło się po 23. W grze na przewagi sędzia dopatrzył się błędu czterech odbić po stronie Rysic i brązowe medalistki z poprzednich rozgrywek wygrały do 25.

Trzecia partia wreszcie dla DevelopResu

Stojące pod ścianą rzeszowianki udanie rozpoczęły kolejnego seta, prowadząc 9-6 po ataku Elizabeth Vicet Campos. Kubanka pojawiła się na parkiecie obok Weroniki Centki-Tietianiec i znacząca ożywiła poczynania gospodyń.

Stojącym blokiem popisała się Korneluk, kontratak na prawym skrzydle skończyła Sabrina Machado, co sprawiło, że przy wyniku 14-10 opiekun gości wykorzystał obie przerwy.

Kilkupunktowa przewaga rzeszowianek nie utrzymała się jednak długo. Seria Joanny Pacek na zagrywce i błędy w ataku sprawiły, że BKS doprowadził do wyrównania po 15. Cenne oczko dorzuciła Laak i przyjezdne prowadziły 17-16.

Rysice przetrzymały napór przeciwniczek i wrzuciły wyższy bieg w końcówce. Do zwycięstwa poprowadziła je Fedusio, która przebudziła się w ofensywie, zaś całą zabawę zakończył serwis Centki-Tietianiec.

Dominacja rzeszowianek w czwartej odsłonie

Czwarty set przebiegał dyktando gospodyń, z kolei rywalki miały coraz większe problemy w ataku. Okazało się to wodą na młyn dla rzeszowianek, które po soczystym uderzeniu Jasper z lewego skrzydła odskoczyły na 15-10.

Tym razem Rysice w pełni kontrolowały przebieg wydarzeń i nie pozwoliły BKS-owi na skuteczny pościg. Ze świetnej strony pokazały się zmienniczki: Karina Chmielewska i Bruna Honorio, co zaowocowało efektownym triumfem do 15.

Decydująca partia dla Rysic

Tie-break okazał się szczęśliwy dla rzeszowianek. Wprawdzie lepiej zaczęły go przyjezdne to wraz z pojawieniem się za linia 9. metra Agnieszki Korneluk szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Rysic, które po bloku na Laak prowadziły 8-4.

Wyraźnie rozbite rywalki nie nawiązały większej walki i błędzie na zagrywce Julii Nowickiej dwa punkty do ligowej tabeli mogły dopisać gospodynie. MVP zawodów trafiło do Aleksandry Szczygłowskiej.

KS DevelopRes Rzeszów -  BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 3-2 (22-25, 25-27, 25-21, 25-15, 15-9)

KS DevelopRes Rzeszów: Katarzyna Wenerska, Monika Fedusio (9), Magdalena Jurczyk (2), Sabrina Machado (22), Marrit Jasper (25), Agnieszka Korneluk (11), Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Karolina Fedorek, Bruna Honorio (5), Karina Chmielewska, Weronika Centka-Tietianiec (6), Elizabeth Vicet Campos (2). Trener: Michal Masek
BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała: Julia Nowicka (2), Giulia Angelina (11), Joanna Pacak (9), Kertu Laak (14), Julita Piasecka (25), Marta Orzyłowska (8), Kinga Drabek (libero) oraz Martyna Borowczak (4), Nikola Abramajtys, Wiktoria Szewczyk, Zuzanna Suska (libero). Trener: Bartłomiej Piekarczyk.

Sędziowie: Michał Malinowski, Marcin Rek