2024-10-12 17:05:29

Przełamanie KS Wiązownica! Dublet Arkadiusza Kasii dał gościom zwycięstwo

KS Wiązownica pokonał Star Starachowice (fot. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)
KS Wiązownica pokonał Star Starchowice 2-0. Zwycięstwo gościom zapewnił Arkadiusz Kasia, który dwukrotnie trafił do bramki rywali.

Pogrążony w kryzysie KS Wiązownica w poszukiwaniu ligowych punktów wyruszył do Starachowic. Star miał za sobą dwa zwycięstwa z rzędu i cały czas utrzymuje się w czołówce ligowej tabeli.

Już w 5. minucie spotkania za dwie żółte kartki na trybuny został odesłany trener gości- Szymon Szydełko , natomiast na murawie początkowo nie działo się za wiele. W 17. minucie z rzutu wolnego uderzał Sebastian Duda, ale piłkę na rzut rożny sparował Oskar Jeż.

Po obu stronach było sporo niedokładności. W dogodnej sytuacji znalazł się Szymon Stanisławski, jednak uderzył obok słupka, a potem z dystansu niecelnie przymierzył Jakub Maszka. Po pierwszej połowie żadna ze stron nie była w stanie skierować piłki do siatki.

Na początku drugiej połowy znakomitą interwencją popisał się Oskar Jeż przy strzale Mateusza Jagiełło, a trzy minuty później podopieczni Szymona Szydełko wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie główkował Arkadiusz Kasia.

Gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć, a trzy minuty przed końcem KS Wiązownica podwyższył na 2-0. Znów po rzucie rożnym najlepiej w polu karnym najlepiej odnalazł się Arkadiusz Kasia i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

0-1 Arkadiusz Kasia (54)
0-2 Arkadiusz Kasia (87)

Star Starachowice (skład wyjściowy): Dymanowski - Boniecki, Jagiełło, Adamiak, Stefański, Duda, Puton, Szynka, Wcisło, Maszka, Stanisławski

KS Wiązownica (skład wyjściowy): Jeż - Tonia, Grabovskyi, Kordas, Maj, Janiczak, Jopek, Jaroch, Michalik, A. Kasia, Kitliński