2024-10-12 17:48:31

Legion Pilzno podzielił się punktami z Sokołem Kolbuszowa Dolna

W 12. kolejce IV Ligi Podkarpackiej Legion Pilzno zremsował na własnym stadionie 1-1 z Sokołem Kolbuszowa Dolna. Drużyna Marcin Wołowca dalej nie zaznała smaku porażki w tym sezonie.

Pierwsza połowa nie emanowała emocjami. Dużo walki w środku boiska, ale jeśli chodzi o gole - brak. Jedyny ciekawy strzał oddał Miłosz Chmura, lecz futbolówka powędrowała obok bramki gości.

Druga częśc pojedynku była dużo ciekawsza i działa się dużo. W 46. minucie dobrą paradę zaliczył Paweł Sokół, który odbił piłkę przed siebie. Przyjął ją i głupio stracił jeden z obrońców Legionu Pilzno na rzecz Dawida Skupińskiego, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do sieci.

Kacper Nytko próbował ratować losy swojej ekipy i postraszył bramkarza rywali groźnym uderzeniem. Świetnie interweniował Paweł Lewandowski, który uratował Sokoła Kolbuszowa Dolna.

Końcówka spotkania należała do zespołu z Pilzna, który w 85. minucie udokumentował dominację w końcówce wyrównującą bramką. Indywidualny rajd w pole karne przeciwnika zaliczył Kacper Ciuruś i to właśnie on wbił futbolówkę do bramki przyjezdnych.

Legion Pilzno może być zadowolony z wyszarpanego remisu z drużyną, która po 12. kolejkach jest dalej niepokonana w lidze.

0-1 Dawid Skupiński (46)
1-1 Miłosz Chmura (85)

Składy:
Legion Pilzno: Sokół, Remut, Syguła, Kędzior (62. Ptak), Pęcak, Nytko (87. Ciuruś), Barycza, Mazur, Misztal (54. Czyjt), Chmura (82. Bigda), Tubek

Sokół Kolbuszowa Dolna: Lewandowski, Kożuchowski, Wiktor, Bik, Skupiński (84. Misiak), Posłuszny (67. M. Szczurek), P. Szczurek, Drelich, Tetlak, Musik, Khorolskyi