2015-09-06 15:39:18

Orzeł Przeworsk nie dał rady Avii Świdnik. Porażka 1-4

W meczu 3 ligi lubelsko-podkarpackiej Orzeł Przeworsk przegrał u siebie z Avią Świdnik 1-4. Trzy gole dla gości zdobył Wojciech Białek.

Prowadzenie Avii Świdnik dał w 30. minucie Wojciech Białek. Napastnik wykorzystał dośrodkowanie Marcina Byszewskiego i strzałem z pierwszej piłki z około 11 metrów nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Trzy minuty później na 2-0 podwyższył Adam Nowak, który wbiegł w pole karne Orła Przeworsk i precyzyjnie strzelił po długim rogu bramki.

Po zmianie stron do ataku ruszali gospodarze. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Kołodziej. Miejscowi chcieli iść za ciosem i w kolejnych akcjach sprawdzili formę Mateusza Zawiślaka. Młody bramkarz Avii popisał się dwiema dobrymi interwencjami i uchronił swój zespół przed stratą gola.

W 63. mincie ponownie dał znać o sobie Wojciech Białek, który po raz drugi pokonał golkipera Orła. Tym razem wykorzystał podanie od Kamila Oziemczuka.

Kilkanaście minut późnej snajper gości skompletował hat-tricka. Asystę przy tej bramce zaliczył Marcin Byszewski. Warto dodać, że Białek mógł zdobyć jeszcze więcej goli. Po jego uderzeniach raz piłka trafiła w poprzeczkę, innym razem w spojenie słupka z poprzeczką.

Gola mogli też zdobyć przeworszczanie, ale w 85. minucie piłkę z linii bramkowej wybił Kamil Starok.

ORZEŁ PRZEWORSK - AVIA ŚWIDNIK 1-4 (0-2)

0-1 Białek (30)
0-2 Nowak (33)
1-2 Kołodziej (50)
1-3 Białek (63)
1-4 Białek (77)

Orzeł Przeworsk: Kurosz - Jarosz, Kmuk, Khorolskyi, Drożdżal (83. Guzior), Broda (46. Boratyn), Skała, Kudła (46. Duży), Gawłowski (87. Struś), Kołodziej, Piątek

Avia Świdnik: Zawiślak - Grzegorczyk, Maciejewski, Byszewski, Szymala, Nowak (68. Starok), Orzędowski, Wołos (55. Dobrowolski), Bogusz (89. Słowik), Oziemczuk, Białek (87. Joć)