2015-09-19 20:46:00

Polonia Przemyśl wiceliderem 3 ligi lubelsko-podkarpackiej. Nie przegrała od siedmiu kolejek!

Po sobotnich spotkaniach 3 ligi lubelsko-podkarpackiej Polonia Przemyśl jest wiceliderem! To zasługa zwycięstwa 2-1 nad Avią Świdnik.

Polonię Przemyśl wyszła na prowadzenie w 22. minucie po bramce Damiana Barszczaka. Obrońca ściął z prawej strony i precyzyjnym strzałem lewą nogą zaskoczył golkipera Mateusza Zawiślaka.

Jeszcze przed długą przerwą, w 42. minucie stan meczu, wyrównał Wojciech Białek, który wykorzystał rzut karny. Wcześniej jeden z piłkarzy Polonii zagrał ręką.

Bohaterem spotkania został Mateusz Wanat. Popularny "Smoła" w 59. minucie uderzył przy lewym słupku i pokonał bramkarza Avii. Przyjezdni dążyli do zdobycia drugiej bramki, ale ostatecznie zakończyło się zwycięstwem miejscowych.

Polonia Przemyśl nie doznała porażki od siedmiu kolejek. Sześć razy schodziła z boiska z kompletem punktów. Wygrała trzy ostatnie mecze.

POLONIA PRZEMYŚL - AVIA ŚWIDNIK 2-1 (1-1)

1-0 Barszczak (22)
1-1 Białek (42)
2-1 Wanat (59)

Polonia Przemyśl: Krzanowski - Kocój, Suchockyj, Kuźniar, Mikulec, Tabisz, Barszczak (66. Sedlaczek), Kazek, Wanat, Świst (66. Kalawski), Gosa (76. Jaroch).

Avia Świdnik: Zawiślak - Byszewski, Grzegorczyk, Maciejewski, Szymala (44. Nowak), Orzędowski, Bogusz (68. Wołos), Dobrowolski (46. Rowbel), Mazurek, Oziemczuk, Białek.

Sędziował: Piotr Burak (Zamość). Żółte kartki: Mikulec, Krzanowski, Wanat, Sedlaczek - Dobrowolski, Nowak i Orzędowski. Czerwona kartka: Oziemczuk (89 - uderzenie przeciwnika bez piłki). Widzów: 450.