2024-10-19 13:06:00

Sokół Kolbuszowa Dolna nie dał szans Głogovii Głogów Małopolski

Piłkarze z Kolbuszowej Dolnej zrównali się punktami z JKS-em Jarosław. O ich zwycięstwie w domowym starciu z Głogovią Głogów Małopolski przesądziły dwa gole w ostatnich 45 minutach.

W spotkaniu 13. kolejki 4 ligi podkarpackiej Sokół Kolbuszowa Dolna gościł Głogovię Głogów Małopolski. Gospodarze chcieli udowodnić, że środowa porażka ze Stalą Łańcut była tylko wypadkiem przy pracy.

Z kolei przyjezdni mieli nadzieję, że po wygranej nad Wisłokiem Wiśniowa pójdą za ciosem i pokrzyżują szyki wyżej notowanym rywalom.

Już w 6. minucie mogła paść bramka dla kolbuszowian. W polu karnym znalazł się Michał Musik, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z obrońców. Po rzucie rożnym główkował Kacper Drelich, piłka poszybowała wyraźnie nad poprzeczką.

Głogowianie odpowiedzieli kilka chwil później. Na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Siara, jego lekkie uderzenie w środek bramki bez problemu wyłapał bramkarz.

Kolejne minuty także należały do zawodników Krzysztofa Koraba. Próbował Jakub Maćkowiak, dogodną sytuację miał Tomasz Płonka, lecz na przeszkodzie stawał golkiper miejscowych lub brakowało nieco precyzji.

Pech gospodarzy i niestrzelony karny Arkadiusza Staszczaka

W 26. minucie szczęścia zabrakło Musikowi. Po jego strzale futbolówka odbiła się od obydwu słupków i wyszła w pole.

Akcja przeniosła się na połowę Sokoła. W pole karne wpadł Serhii Kvaterniuk, który został sfaulowany przez Michała Lewandowskiego i sędzia podyktował rzut karny. Bramkarz gospodarzy naprawił swoje winy i obronił strzał Arkadiusza Staszczaka

Następnie na indywidualną akcję zdecydował się Kvaterniuk. Mocne uderzenie gracza z Głogowa Małopolskiego golkiper sparował na słupek i skończyło się tylko stałym fragmentem gry.

Przed zakończeniem pierwszej odsłony przycisnęli kolbuszowianie. Kilkukrotnie piłkę na nodze mieli Michał Mazurek wraz z Musikiem ale za każdym razem na wysokości zadania stawała defensywa Głogovii, która nie pozwoliła na oddanie celnego strzału.

Tuż przed przerwą dwójkową akcję przeprowadzili Maćkowiak z Michałem Hałuchą. Strzał tego drugiego zatrzymał Lewandowski i obie drużyny schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Zaraz po wznowieniu gry na listę strzelców mógł wpisać się Patryk Szczurek. Gracz Sokoła minął się jednak z piłką. Riposta przyjezdnych przyszła w 47. minucie. Płonka zauważył na prawej stronie Hałuchę, ten jednak ne trafił w światło bramki.

180 sekund później miejscowi mieli rzut wolny tuż za linią 16. metra. Piłkę ustawił Volodymyr Khorolskyi, uderzył jednak nad poprzeczką.

Dwa trafienia kolbuszowian po 60. minucie

Minęła godzina rywalizacji i inicjatywa wyraźnie przeszła na stronę gospodarzy. Strzał Mikołaja Szczurka zdołał sparować Piotr Lipka, ale w kolejnej akcji musiał wyciągać piłkę z siatki. Podanie z prawej strony wykorzystał Kacper Drelich, który z najbliższej odległości dobił strzał jednego z kolegów.

Zdobyty gol sprawił, że z kolbuszowian wyraźnie zeszło ciśnienie i kontrolowali przebieg wydarzeń. W 77. minucie faulowany w polu karnym był Krystian Bik a przed szansą na podwyższenie przewagi stanął Musik. Najskuteczniejszy zawodnik tego sezonu okazji nie zmarnował i na tablicy wyników zrobiło się 2-0.

W końcówce gra wyraźnie się zaostrzyła i sędzia musiał temperować piłkarzy żółtymi kartkami. Goście dążyli do zdobycia choćby honorowego gola, ale ich akcje wyraźnie traciły tempo przed polem karnym Sokoła.

Miejscowi byli blisko zdobycia trzeciej bramki, jednakże próba Musika z ostrego kąta wylądowała w bocznej siatce. Już w doliczonym czasie gry z boiska wyleciał Kacper Misiak, lecz nie wpłynęło to na końcowy rezultat i z trzech punktów mogli się cieszyć gospodarze.

1-0 Kacper Drelich (65)
2-0 Michał Musik (78-rzut karny)

Sokół Kolbuszowa Dolna: Michał Lewandowski, Bartłomiej Wiktor, Michał Mazurek, Krystian Bik, Kacper Misiak, Kacper Cyganowski (46. Mikołaj Szczurek), Patryk Szczurek, Kacper Drelich, Patryk Tetlak, Michał Musik, Volodymyr Khorolskyi.
Głogovia Głogów Małopolski: Piotr Lipka- Kacper Cząba, Radosław Łeń, Jakub Siara (81. Hubert Osuch), Patryk Zieliński, Arkadiusz Staszczak, Serhii Kvaterniuk, Jakub Początek, Michał Hałucha (89. Sebastian Pogoda), Jakub Maćkowiak, Tomasz Płonka.

Sędzia: Patryk Augustyn
Żółte kartki: Michał Lewandowski (29-faul), Bartłomiej Wiktor (83-faul), Kacper Misiak (85-faul, 90-faul) - Patryk Zieliński (60-faul), Krzysztof Korab (69-niesportowe zachowanie), Jakub Siara (74-faul), Łukasz Jagodziński (82-niesportowe zachowanie), Serhii Kvaterniuk (83-faul)
czerwona kartka: Kacper Misiak (90-druga żółta kartka)