2024-10-19 12:32:31

Resovia (biało-czerwone stroje) zremisowała w Jastrzębiu-Zdrój 1-1 (fot. Paweł Golonka / Resovia).
Resovia zremisowała z GKS-em Jastrzębie 1-1 w wyjazdowym meczu Betclic 2. Ligi. Zobaczcie skrót tego spotkania.

Od samego początku meczu obie drużyny postawiły na ofensywne podejście. Już w 2. minucie Michał Bednarski oddał strzał, jednak piłka minęła słupek. W odpowiedzi rzeszowscy piłkarze przeprowadzili groźną akcję, Pieniążek próbował dograć do Eizencharta, ale jego podanie zostało zablokowane przez obrońcę.

W 12. minucie Bartłomiej Eizenchart miał szansę na sytuację sam na sam z bramkarzem, jednak za daleko wypuścił sobie piłkę, którą przejął Grzegorz Drazik.

W dalszej części meczu inicjatywa należała do Resovii. Gospodarze bronili się skutecznie, aż do 31. minuty. Wtedy piłkarze z Rzeszowa zagrali niemal identyczną akcję jak w poprzednim meczu z Podbeskidziem. Maksymilian Hebel dokładnie dośrodkował na głowę Macieja Górskiego, a ten zdobył swoją dziesiątą bramkę w sezonie.

GKS Jastrzębie - Resovia 1-1 [SKRÓT MECZU]

Zespół gospodarzy miał spore problemy z budowaniem swoich ataków, a pierwsze zagrożenie stworzyli dopiero tuż przed końcem pierwszej połowy. W 44. minucie Bednarski uderzył z rzutu wolnego, ale Michał Gliwa zdołał sparować piłkę na bok.

W 62. minucie Resovia straciła prowadzenie. Obrona rzeszowian została rozmontowana, a Oliwer Jakuć strzelił pod poprzeczkę, nie dając Gliwie szans na obronę.

Pierwszy celny strzał w drugiej połowie Resovia oddała dzięki Heblowi, który uderzył z 13 metrów, ale bramkarz pewnie złapał piłkę. Chwilę później próbował Eizenchart, jednak i tym razem golkiper miejscowych nie dał się zaskoczyć.

Rzeszowianie kontynuowali ataki. W 82. minucie po dobrze rozegranej akcji strzał Rębisza został zablokowany, a dobitka Bartłomieja Wasiluka przeleciała nad bramką.

Pod koniec meczu to gospodarze mieli lepsze okazje do zdobycia gola, ale do końcowego gwizdka wynik pozostał bez zmian.

0-1 Maciej Górski (31)
1-1 Oliwer Jakuć (62)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Jan Flak (80. Szymon Kiebzak), Jakub Iskra, Sebastian Rogala, Jan Ziewiec, Krystian Mucha (90. Farid Ali) - Oliwer Jakuć (83. Kacper Masiak), Karol Fietz (46. Szymon Maszkowski), Maciej Śliwa - Michał Bednarski, Kacper Zych (90. Szymon Matysek).

Resovia: Michał Gliwa - Kornel Rębisz, Mateusz Bondarenko, Hlib Buchał, Radosław Adamski - Dawid Pieniążek (63. Gracjan Jaroch), Bartłomiej Wasiluk, Radosław Bąk (79. Filip Zawadzki), Maksymilian Hebel (79. Marcin Urynowicz), Bartłomiej Eizenchart (89. Filip Mikrut) - Maciej Górski.

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).
Żółte kartki: Rębisz, Buchał, Hebel.