2024-10-19 09:22:20

KS Wiązownica przegrał u siebie z Avią Świdnik 0-2 w meczu III ligi, grupy IV. Zobaczcie skrót wideo z tego spotkania.

Zawodnicy KS-u Wiązownica ponownie nie zdołali przerwać serii niepowodzeń na własnym boisku. Zespól prowadzony obecnie przez Szymona Szydełko przegrał piąty mecz z siedmiu rozegranych przed własną publicznością.

Już na początku spotkania goście z Świdnika objęli prowadzenie, gdy w 2. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony Wiktor Marek skierował piłkę do siatki. Kilkanaście minut później, w 36. minucie, Paweł Uliczny podwyższył wynik na 2-0, pewnie wykonując rzut karny po faulu bramkarza KS Wiązownica na Adrianie Paluchowskim.

W drugiej połowie gospodarze starali się odrobić straty, jednak mimo kilku prób, w tym okazji Grzegorza Janiczaka, który z 11 metrów strzelił nad bramką, nie udało im się zdobyć kontaktowego gola. Avia mogła jeszcze powiększyć swoje prowadzenie, ale goście nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji.

Ostatecznie wynik 2-0 dla Avii Świdnik utrzymał się do końca, a drużyna z Wiązownicy pozostaje bez zwycięstwa na własnym stadionie od sierpnia.

Poniżej zobaczycie skrót tego pojedynku.

0-1 Wiktor Marek (3)
0-2 Paweł Uliczny (36-rzut karny)

KS Wiązownica: Oskar Jeż - Maciej Tonia, Ruslan Hrabovskyi, Kornel Kordas, Przemysław Maj (85. Bartosz Buńko) - Grzegorz Janiczak, Szymon Jopek, Jakub Jaroch (68. Mateusz Wójcik), Rafał Michalik (80. Maksim Sula), Arkadiusz Kasia, Michał Kitliński (46. Oleksandr Baraniuk).

Avia Świdnik: Jakub Murawski - Rafał Dobrzyński, Rafał Kursa, Kamil Rozmus - Wojciech Kalinowski (62. Jakub Zagórski), Adrian Popiołek, Paweł Uliczny, Jacek Tkaczyk - Wiktor Marek, Patryk Małecki, Adrian Paluchowski (90+2. Arkadiusz Maj).

Sędziował: Maciej Górski (Kraków).
Żółte kartki: Oleksandr Baraniuk, Arkadiusz Kasia - Adrian Popiołek, Rafał Dobrzyński, Wiktor Marek, Adrian Paluchowski.