2024-10-12 16:50:39

Orzeł Przeworsk pokonał Sokoła Sieniawa w derbach powiatu przeworskiego

Orzeł Przeworsk okazał się skuteczniejszy w derbach powiatu przeworskiego i pokonał dwiema bramkami Sokoła Sieniawa.

Orzeł Przeworsk zmierzył się dziś w ramach 4.ligi podkarpackiej z Sokołem Sieniawa. Obie drużyny nie radzą sobie w tym sezonie najlepiej, chociaż znalazły sie w tej klasie rozgrywkowej z nieco innym bagażem z poprzedniej kampanii, Orzeł jako awansujący z "okręgówki", natomiast Sokół jako spadkowicz z 3.ligi. Obie ekipy miały okazję rywalizować ze sobą dziesięć dni temu w ramach Pucharu Polski Podokręgu Jarosław, gdzie górą w rzutach karnych (5-3) okazał się zespół z Sieniawy.

Przed meczem odbyło się uroczyste podziękowanie Robertowi Kuroszowi, za wieloletnie reprezentowanie barw przeworskiej drużyny na różnych szczeblach piłkarskich.

Druga połowa przyniosła sporo emocji. Czerwona kartka obniżyła loty Sokoła

Dzisiejszy mecz na dobre rozkręcił się dopiero w drugiej połowie, kiedy pojawiły się pierwsze celne trafienia. W 55. minucie drogę do bramki rywali odnalazł zawodnik gospodarzy, Tomasz Majba przymierzając z woleja po rzucie rożym i to Orzeł wyszedł na prowadzenie. Kilka minut później czerwoną kartkę za przewinienie otrzymał jeden z zawodników gości i od tamtej pory Sokół musiał radzić sobie w dziesiątkę.

Dobra passa Orła trwała i to oni zakończyli derby powiatu przeworskiego z wygraną. Bramka na 2-0 padła w 84. minucie, kiedy to rywalizację sam na sam wygrał Sylwester Kielich i przypieczętował zwycięstwo gospodarzy.

1-0 Tomasz Majba (55)
2-0 Sylwester Kielich (84)