2024-10-12 13:58:58

Izolator Boguchwała pokonał Stal Łańcut. Ogromne emocje i zwycięski gol w ostatniej akcji

Izolator Boguchwała lepszy od Stali Łańcut (fot. KRSTE Photography)
Izolator Boguchwała pokonał Stal Łańcut 4-3. Po emocjonującym spotkaniu gospodarze zwyciężyli po trafieniu Mateusza Kasprzyka w ostatniej akcji meczu.

Obie drużyny w ostatniej kolejce przełamały serię niepowiedzeń i zainkasowały komplet punktów. To też mogło zwiastować ciekawe widowisko na Izo Arenie.

Na początku pierwszej połowy optyczną przewagę mieli podopieczni Valeriya Sokolenko, jednak nic konkretnego z tego nie wynikało. Później do głosu doszli piłkarze "Izolacji" i w 37. minucie wyszli na prowadzenie.

Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła futbolówkę głową do bramki skierował Mateusz Kasprzyk. Bramkarz miał piłkę na rękach, ale ostatecznie wpadła do siatki. Jeszcze przed przerwą odpowiedziała Stal Łańcut. Z lewego narożnika pola karnego celnie uderzył Paweł Piątek i po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis 1-1.

Rollercoaster w drugiej połowie

Druga połowa mogła znakomicie zacząć się dla gospodarzy. W 46. minucie spore zamieszanie zrobiło się pod bramką Cezarego Szpindora i w słupek trafił Eryk Ciemierkiewicz. W 53. minucie w polu karnym sfaulowany  został Krystian Wilk i arbiter wskazał na "wapno". Rzut karny na bramkę zamienił Konrad Kowal i Izolator wrócił na prowadzenie.

Chwilę później sędzia podyktował kolejną jedenastkę dla Izolatora i znów skutecznym egzekutorem okazał się Konrad Kowal. Gospodarze prowadzili już 3-1. Później w sytuacji sam na sam znalazł się Jakub Lorenc, ale górą był bramkarz, a w odpowiedzi po kontrze uderzał Paweł Piątek, ale tym razem interweniował Dybski.

Gol w ostatniej akcji dał "Izolacji" zwycięstwo

W 68. minucie goście znów zniwelowali straty. Z około 20. metrów ładnie przymierzył Kamil Matofij i piłka wpadła w samo okienko. W 82. minucie Stal Łańcut doprowadziła do remisu.  Kamil Matofij, wstrzelił piłkę płasko w pole karne, tracił ją Paweł Piątek i po raz trzeci wpadła do bramki.

To jednak nie był koniec emocji w tym spotkaniu. W ostatniej akcji meczu, po wrzutce z prawej strony Cezary Szpindor wyszedł z bramki i przelobował go Mateusz Kasprzyk, zapewniając Izolatorowi Boguchwała komplet punktów.

1-0 Mateusz Kasprzyk (37)
1-1 Paweł Piątek (45)
2-1 Konrad Kowal (54-rzut karny)
3-1 Konrad Kowal (64-rzut karny)
3-2 Kamil Matofij (68)
3-3 Paweł Piątek (82)
4-3 Mateusz Kasprzyk (90+6)

Izolator Boguchwała (skład wyjściowy): Dybski - Walas, Kasprzyk, Lusiusz, Matuszczak, Ciemierkiewicz, M. Wilk, K. Wilk, Kowal, Marciniec, Bieniek

Stal Łańcut (skład wyjściowy): Szpindor - Kardyś, Cwynar, Makowski, Płocica, Cieśla, Baj, Więcek, Matofij, Olejarka, Piątek