2024-10-12 15:14:43

Piłkarki Resovii zremisowały z Górnikiem Łęczna

Resovia zremisowała z Górnikiem Łęczna (fot. Agnieszka Kulka)
Piłkarki Resovii zremisowały na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 1-1. Tym samym podopieczne Łukasza Chmury zapunktowały po raz drugi w tym sezonie.

Piłkarki Resovii po serii porażek w poszukiwaniu punktów udały się na wyjazd do Łęcznej. Wyżej notowany Górnik liczył na rehabilitację po ostatniej porażce z GKS-em Katowice.

Od pierwszych minut gospodynie próbowały zaatakować, jednak piłkarki Resovii nie pozostawały dłużne. W 13. minucie w kierunku dalszego słupka przymierzyła Katarzyna Jezioro, ale futbolówka minęła bramkę. Minutę później doskonałą okazję miały miejscowe, z okolicy 5. metra w poprzeczkę trafiła Julia Piętakiewicz.

W 24. minucie futbolówka wpadła do bramki strzeżonej przez Natalię Pydych, jednak wcześniej odgwidzany został spalony. W kolejnych minutach bramkarka Resovii miała dużo pracy i choć dobrze wywiązywała się ze swojej roli to tuż przed przerwą piłkarki Górnika zdobyły bramkę do szatni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie główkowała Julia Piętakiewicz.

Podopieczne Łukasza Chmury szybko zdołały odrobić straty. Jeszcze przed przerwą z dystansu kapitalnie uderzyła Katarzyna Jezioro i piłka wpadła do bramki miejscowych.

W drugiej połowie Natalia Pydych dwukrotnie musiała wyciągać piłkę z bramki, jednak kolejny raz gole nie zostały uznane z powodu spalonego. Po stronie rzeszowianek próbowała zagrozić m.in.. Wiktoria Mikrut, ale lepsza była bramkarka Górnika Łęczna. Do ostatnich minut rezultat nie uległ zmianie i piłkarki Resovia wracają do Rzeszowa z cennym punktem.

Górnik Łęczna - Resovia 1-1 (1-1)

1-0 Julia Piętakiewicz (44)
1-1 Katarzyna Jezioro (45+1)

Górnik Łęczna (skład wyjściowy): Urbańczyk – Drąg, Zawadzka (C), Smaza, Głąb, Skupień, Ratajczyk, Kłoda, Hałatek, Sikora, Piętakiewicz

Resovia (skład wyjściowy): Pydych – Strasińska, Michalska (C), Kowalska, Mis, Gołojuch, Florek, Czyż, Jezioro, Mikrut, Krawczyk