2024-10-12 13:50:04

Karpaty Krosno zdeklasowały Stal II Mielec. Cztery gole Kamila Raduljego

Kamil Radulj strzelił rezerwom Stali Mielec aż cztery gole (fot. Konrad Kwolek / archiwum)
Karpaty Krosno wysoko pokonały na wyjeździe Stal II Mielec w 12. kolejce IV Ligi Podkarpackiej

Od początku spotkania stroną dominującą były Karpaty Krosno. Ta przewaga przełożyła się w 15. minucie na pierwszą bramkę. Kamil Radulj wykorzystał zamieszanie po wrzutce z rzutu rożnego i centrostrzałem otworzył wynik w tym meczu.

W 32. minucie olbrzymi błąd popełnił Hubert Sroczyński, który źle obliczył tor lotu piłki. Błąd swojego rywala perfekcyjnie wykorzystał Kamil Radulj, który wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem i pewnie zamienił tę akcję na swojego drugiego gola.

Pod koniec pierwszej połowy goście mieli kolejny rzut rożny. W 42. minucie zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka spadła pod nogi Gabriela Pereiry, który bez zawahania się oddał uderzenie. Futbolówka po mocnym strzale z pierwszej zatrzepotała w siatce rywali.

Po przerwie nie musieliśmy długo czekać na obrazki kolejnych bramek. W 52. minucie Kamil Radulj otrzymał podanie z prawego skrzydła w pole karne, przyjął i oddał strzał, który wpadł idealnie w lewe okienko bramki Stali II Mielec.

W 67. minucie strzał głową oddał jeden z piłkarzy przyjezdnych, piłkę odbił przed siebie Szymon Dorociak. Do piłki pod bramką dopadł Kamil Radulj i po raz czwarty wpakował futbolówkę do sieci.

W 89. minucie sędzia odgwizdał karnego dla podopiecznych Dariusza Liany. Do jedenastki podszedł Victor Guedes i pewnie zamienił ją na bramkę ustalając wynik spotkania na 6-0 dla Karpat Krosno.

0-1 Kamil Radulj (14)
0-2 Kamil Radulj (32)
0-3 Gabrel Pereira (42)
0-4 Kamil Radulj (52)
0-5 Kamil Radulj (67)
0-6 Victor Guedes (89)

Składy wyjściowe:

Stal II Mielec: Dorociak, Szady, Sroczyński, Olszański, Walczyk, Pudlik, Rudny, Siwy, Zięba, Cetnar, Dworak

Karpaty Krosno: Pasterczyk, Stasz, Guedes, Kiełb, Jaślar, Paczkowski, Gabriel, Wajs, Radulj, Liput, Czop