2015-11-07 17:00:13

"Stalówka" pokonała Kotwicę Kołobrzeg. Dwa gole Tomasza Płonki

Tomasz Płonka znów był bohaterem Stali Stalowa Wola.
Stal Stalowa Wola wygrała z Kotwicą Kołobrzeg 3-0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Tomasz Płonka.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 27. minucie meczu. Radosław Mikołajczak zagrał do Tomasza Płonki, a ten po raz pierwszy w dzisiejszym dniu trafił do siatki.

Niespełna 10 minut później w polu karnym Kotwicy Kołobrzeg faulowany był Michał Bogacz i arbiter wskazał na "wapno". Z linii jedenastu metrów nie pomylił się Damian Łanucha i "Stalówka" prowadziła do przerwy dwoma golami.

W 67. minucie z boiska wyrzucony został Damian Kugiel, który zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i goście do końca spotkania grali w osłabieniu.

Wynik spotkania na 3-0 dla Stali Stalowa Wola ustalił w 77. minucie meczu Tomasz Płonka, który dobił uderzenie Dawida Jabłońskiego.

Gracze "Stalówki" dzięki wygranej umocnii się na czwartej pozycji w tabeli. Tomasz Płonka natomiast jest aktualnie najskuteczniejszym strzelcem Stali i jednem z najlepszych w lidze. W tym sezonie zdobył już 7 goli.

STAL STALOWA WOLA - KOTWICA KOŁOBRZEG 3-0 (2-0)

1-0 Tomasz Płonka (27)
2-0 Damian Łanucha (37-karny)
3-0 Tomasz Płonka (77)

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Bogacz, Wawrzyński, Kowalski, Mikołajczak (59. Giel), Kachniarz (85. Stelmach), Kantor, Łanucha, Jabłoński (82. Siudak), Płonka (84. Mistrzyk)

Kotwica Kołobrzeg: Małecki - Cichy, Poznański, Soczyński (46. Witt), Rydzak, Berg, Żołądź (73. Szubert), Otręba (46. Świechowski), Bejuk, Kacprzycki (83. Sochań)

Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice). Żółte kartki: Mikołajczak, Kantor - Poznański, Berg, Żołądź, Kugiel. Czerwona kartka: Kugiel (67, druga żółta)