2015-10-24 21:15:11

Stal Stalowa Wola pewnie pokonała Gryfa Wejherowo

W meczu 14. kolejki 2 ligi Stal Stalowa Wola pokonała pewnie u siebie 3-0 ostatniego w tabeli Gryfa Wejherowo.

"Stalówka" mogą wyjść na prowadzenie już w 7. minucie spotkania, ale z pięciu metrów Tomasz Płonka trafił w poprzeczkę.

W 21. minucie przed szansą na gola stanął Damian Łanocha, lecz gości z opresji wyprowadził bramkarz Wiesław Ferra.

Stal Stalowa Wola dopięła swego w 31. minucie. Dawid Jabłoński dobrze podał do Tomasza Płonki, a ten z kilku metrów uderzył na tyle szczęśliwie, że piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

W pierwszej połowie obie ekipy miały jeszcze po jednej dobrej okazji na zdobycie bramek, ale "Stalówka" utrzymała prowadzenie 1-0.

Kibice czekali na kolejne gole aż do samej końcówki sobotniego meczu. Najpierw w 81. minucie podanie na piąty metr otrzymał Radosław Mikołajczak i pewnym strzałem pokonał bramkarze.

Zaledwie trzy minuty Mikołajczak znalazł się w sytuacji sam na sam i ustalił wynik spotkania na 3-0.
Wcześniej, bo w 82. minucie czerwoną kartkę obejrzał Sebastian Kowalski z Gryfu.

STAL STALOWA WOLA - GRYF WEJHEOROW 3-0 (1-0)

1-0 Płonka (31)
2-0 Mikołajczak (81)
3-0 Mikołajczak (84)

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Wrona, Jabłoński (75.Siudak), Bartkiewicz, Łanucha, Przezak (75. Oziębałą, 78. Kantor), Stelmach, Kowalski, Płonka (86.Kołodziej),  Mikołajczak, Bogacz.

Gryf Wejherowo: Ferra - Kowalski, Szur (90.Rzepa), Skwiercz, Dampc, Rzepa, Kolc, Wicon(81. Szymański), Klimczak, Czoska, Wicki (75.Sosnowski).

Sędziowie: Dawid Bukowczan (Żywiec). Żółte kartki:  Łanucha, Kowalski, Bogacz - Rzepa, Kolc, Wicki, Dampc. Czerwona kartka: Kowalski (82).