2015-11-07 17:27:59

Przemysław Pyrdek uratował Resovię. Remis z Motorem Lublin 1-1

Przemysław Pyrdek znów był bohaterem Resovii (fot. archiwum)
Resovia zremisowała z Motorem Lublin 1-1 w meczu 3 ligi lubelsko-podkarpackiej. Gola na wagę punktu strzelił w doliczonym czasie Przemysław Pyrdek.

Pojedynek "Pasiaków" z aktualnym liderem rozgrywek był bez wątpienia hitem 17. kolejki. Spotkanie od pierwszych minut było bardzo zacięte. W pierwszej połowie na gole niestety się nie doczekaliśmy. Najlepszą okazję dla Resovii miał Damian Rusiecki, ale jego strzał zdołał obronić bramkarz gości.

Po zmianie stron obydwa zespoły nadal grały bardzo otwartą piłkę, ale do klarownych sytuacji bramkowych długo nie dochodziło.
Pierwszy gol padł dopiero na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Na bramkę Marcina Pietryki uderzać chciał Filip Drozd, ale uprzedził go... Sebastian Fedan, który niefortunną interwencją wpakował piłkę do własnej bramki.

Kiedy już wydawało się, że Resovia zostanie w tym spotkaniu bez punktów, w czwartej minucie doliczonego czasu gry, efektownym uderzeniem z ponad 25 metrow popisał się Przemysław Pyrdek. 19-latek uderzył na tyle precyzyjnie, że piłka zatrzepotała w siatce bramki Motoru Lublin.

Z remisu w Rzeszowie najbardziej cieszyła się Stal Rzeszów i Karpaty Krosno, które mogły zrównać się punktami z prowadzącym wciąż Motorem Lublin. Stal zrobiła to już dziś, a krośnianie grają w niedzielę w Lubartowie.

RESOVIA RZESZÓW - MOTOR LUBLIN 1-1

0-1 Fedan (87-samobójcza)
1-1 Pyrdek (90+4)

Resovia Rzeszów: Pietryka - Fedan, Baran, Żmuda, Szkolnik, Słoma (56. Pałys-Rydzik), Domoń, Kaliniec, Pyrdek, Ciećko (63. Adamski), Rusiecki (76. Jurczak)

Motor Lublin: Żukowski - Falisiewicz, Komor, Gieraga, Szywacz, Stachyra (82. Myśliwiecki), Tymosiak, Piekarski (82.. Dykyyj), Król, Michota, Drozd (90. Mroczek)

Sędziował: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska). Żółta kartka: Dawid Pałys-Rydzik