2023-07-22 19:59:56

Stal Stalowa Wola zremisowała w pierwszym meczu 2 ligi z GKS-em Jastrzębie

2 liga wystartowała! Mimo wielu prób obu z drużyn, mecz Stali Stalowa Wola na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie zakończył się wynikiem remisowym 0-0

Nadszedł dzień, na który czekali wszyscy kibice Stali Stalowa Wola. Klub z Podkarpacia rozpoczął dziś grę po historycznym awansie do eWinner 2.ligi. Na start podopiecznym Ireneusza Pietrzykowskiego przyszło się zmierzyć na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie.

Mecz przy Harcerskiej w Jastrzębiu-Zdrój rozpoczął się w sobotni wieczór punktualnie o godzinie 18. Początek to gra w zupełności pod dyktando gospodarzy. W 6.minucie dogodną sytuację mogli wykorzystać na gola po dośrodkowaniu w pole karne. Czujny był jednak Piotr Rogala, który wygłówkował na rzut rożny. Dwie minuty później to Stal miała szansę na bramkę, ale dobrze zachował się Kozłowski między słupkami.

W 18.minucie akcja Kacpra Chełmeckiego, który skutecznie minął obrońcę Zakharchenko i oddał celny strzał na bramkę, jednak piłka nie wpadła do siatki. W 34.minucie rzut wolny wykonywała “Stalówka”, Kosei Iwao jednak przymierzył niecelnie głową. W końcówce pierwszej odsłony szansę miał jeszcze GKS, ale premierowy gol nie padł

Druga połowa rozpoczęła się od wyrównanej gry obu ze stron. W 62.minucie okazję na zdobycie bramki z pola karnego miał Chełmecki. Zablokowany został przez obrońcę gospodarzy Przemysława Lecha. Groźnie pod bramka Stali było na kwadrans przed końcem. Nie powiodło się jednak Szymonowi Kebzakowi i piłka wylądowała nad poprzeczką. Próbowali odpowiedzieć goscie, lecz także niecelnie. Tuż przed końcem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Lech z ekipy gospodarzy i opuścił boisko.

GKS Jastrzębie: Drazik – Kozłowski, Lech, Ali, Zych, Gołuch, Gulherme, Boruń, Zacharczenko, Mucha, Katus
Stal Stalowa Wola: Smyłek – Kowalski, Rogala, Banach, Ziarko, Maluga, Soszyński, Kołbon, Imiela, Iwao, Chełmecki