2023-07-22 17:02:32

2-0 to niebezpieczny wynik! Stal Mielec remisuje z Cracovią na inaugurację

O tym, że 2-0 to niebezpieczny wynik przekonali się na inaugurację sezonu piłkarze Stali Mielec. Podopieczni Kamila Kieresia nie utrzymali prowadzenia z pierwszej połowy i zremisowali z Cracovią 2-2.

Początek spotkania należał do Cracovii. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce i próbowali konstruować swoje ataki na połowie mielczan. Już w 6. minucie mogło być groźnie, kiedy z bliskiej odległości do bramki główkował Patryk Makuch. Ostatecznie futbolówka nie trafiła jednak w światło bramki.

W 20. minucie po raz pierwszy zagrozili miejscowi. Po rzucie rożnym futbolówkę w stronę dalszego słupka zgrał Piotr Wlazło, a minimalnie z piłką minął się Ilya Shkurin.

Stal Mielec po dość niemrawym początku odpaliła w 24. minucie. Świetną piłkę za linię obrony posłał Maciej Domański, idealnie w tempo wszedł Ilya Shkurin i pewnym uderzeniem otworzył wynik tego spotkania.

W 36. minucie tym razem to Shkurin zagrał do Macieja Domańskiego, po jego uderzeniu piłka odbiła się od jednego z obrońców gości i wpadła do siatki. Sytuacja analizowana była jeszcze przez VAR, bowiem "Pasy" domagały się odgwizdania faulu na Michale Rakoczym. Arbiiter jednak nie zmienił swojej decyzji.

Dobra gra w defensywie zaprocentowała i po pierwszej części tego spotkania podopieczni Kamila Kieresia schodzili do szatni z dwubramkową zaliczką.

W 54. minucie Cracovia zdobyła bramkę kontaktową. Znakomicie do uderzenia złożył się Paweł Jaroszyński, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Dwie minuty później było blisko wyrównania. Po strzale Kalmana interweniował Kochalski, a przy dobitce, Patryka Makucha powstrzymał Kamil Pajnowski.

W 61. minucie golkiper Stali Mielec nie miał jednak już nic do powiedzenia. Michał Rakoczy przedryblował obrońców i pewnym uderzeniem skierował futbolówkę do siatki. W 81. minucie znów zakotłowało się pod bramką gospodarzy, po rzucie rożnym, piłkę trącił  Paweł Jaroszyński, ale ostatecznie futoblówka trafiła w słupek.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry Stal Mielec mogła jeszcze pokusić się o gola. Z okolicy 7. metra uderzał Kai Meriluoto, ale piłkę po koźle odbił golkiper Cracovii.

Wynik meczu do ostatniego gwizdka już nie uległ zmianie i Stal Mielec po pierwszej kolejce PKO BP Ekstraklasy dopisuje do tabeli jeden punkt.

1-0 Ilya Shkurin (24)
2-0 Maciej Domański (36)
2-1 Paweł Jaroszyński (54)
2-2 Michał Rakoczy (61)

Stal Mielec: 1. Mateusz Kochalski - 7. Łukasz Gerstenstein (69, 37. Mateusz Stępień), 5. Marco Ehmann, 21. Mateusz Matras, 4. Kamil Pajnowski, 23. Krystian Getinger - 10. Maciej Domański (88, 42. Kai Meriluoto), 19. Michał Trąbka (70, 16. Matthew Guillaumier), 18. Piotr Wlazło, 11. Krzysztof Wołkowicz (65, 8. Kōki Hinokio) - 17. Ilja Szkurin (65, 25. Łukasz Wolsztyński).

Cracovia: 13. Sebastian Madejski - 17. Mateusz Bochnak, 24. Jakub Jugas, 5. Virgil Ghiță, 22. Arttu Hoskonen (76, 2. Cornel Râpă), 4. Paweł Jaroszyński - 18. Takuto Oshima, 20. Karol Knap (79, 6. Jani Atanasov), 10. Michał Rakoczy (89, 73. Patryk Zaucha) - 9. Benjamin Källman, 7. Patryk Makuch (79, 21. Kacper Śmiglewski).

żółte kartki: Ehmann, Trąbka - Knap, Oshima.