2023-05-15 10:05:39

Klasa O Jarosław: Orzeł Przeworsk rozprawił się z rywalem! [Podsumowanie 25.kolejki]

Za nami 25.kolejka jarosławskiej klasy okręgowej. W ten weekend wydarzyło się niezwykle dużo. Pewna awansu do 4.ligi podkarpackiej jest już Pogoń-Sokół Lubaczów. Popis umiejętności strzeleckiej dał Orzeł Przeworsk, który ustrzelił aż dziewięć goli. Przeczytajcie podsumowanie wszystkich starć.

MKS Kańczuga - Zdrój Horyniec 0-4

Notowana na ostatnim miejscu okręgówki MKS Kańczuga przegrała ze Zdrojem-Horyniec. Już pierwsza połowa pokazała, że to goście lepiej radzą sobie na boisku. Najpierw celny był Krzysztof Kazik, a do przerwy wynik podwyższył Przemysław Zygarlicki.

W drugiej połowie nadal to Horyniec dyktował tempo spotkania i strzelał rywalom. Między słupki odnalazł drogę jeszcze Andrii Vychizhanin, a na pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry kropkę nad “i” postawił Jakub Burda.

Pogoń-Sokół Lubaczów - Santos Piwoda 1-0

Pogoń-Sokół Lubaczów z wyczekanym awansem do 4.ligi podkarpackiej! A wszystko za sprawą gola na wagę zwycięstwa, w 95.minucie meczu. Ostatnie sekundy pojedynku upłynęły pod znakiem zamieszania w polu karnym gości. Sytuację wykorzystał Radosław Hojdak i celnie przymierzył w stronę bramki. Radości nie było końca.

Zespół prowadzony przez Walerija Sokolenko w tegorocznych rozgrywkach klasy O Jarosław nie ma sobie równych. Pogoń-Sokół wygrała 24 z 25 spotkań i już na pięć kolejek przed końcem sezonu może być pewna historycznego awansu.

Huragan Gniewczyna –Gorliczanka Gorliczyna 2-2

Podział punktów w Gniewczynie, która ugościła sąsiadującą Gorliczynę. Pierwsza połowa pokazała, że będzie to wyrównane starcie, gdyż piłkarze na przerwę zeszli z remisowym rezultatem 1-1.

Zainaugurował wszystko Ostrzywilk w trzeciej minucie spotkania. Kwadrans po rozpoczęciu gry wyrównał Słysz. Na bramki w drugiej odsłonie trzeba było trochę poczekać. W 89.minucie swoje trafienie dołożył Majba, a jeden punkt uratował w doliczonym czasie Słysz

Biało-Czerwoni Kaszyce – Start Pruchnik 1-0

Biało-Czerwoni Kaszyce bramką z drugiej połowy zapewnili sobie zwycięstwo nad sąsiadującym w tabeli Startem Pruchnik. Bramkę, która ustaliła wynik spotkania ustrzelił w 49.minucie Konrad Kuźmiński.

“Z przebiegu całego meczu uważam ze byliśmy drużyną lepszą, stwarzającą więcej sytuacji pod bramką przeciwnika co przyniosło efekty w 49 minucie, dając nam jedyną zwycięską bramkę w tym meczu. Cieszy fakt drugiego zwycięstwa z rzędu, mam nadzieję, że w środę uda nam się przedłużyć naszą zwycięską passę z Orłem Przeworsk.” - podkreślił po meczu autor jedynej bramki.

San Gorzyce – Piast Tuczempy 4-3

Notowany niżej w jarosławskiej okręgówce San Gorzyce ostatecznie zainkasował punkty po niezwykle zaciętym pojedynku z zamykającym podium Piastem Tuczempy. Niemal wszystkie bramki (sześć z nich) padły w pierwszej połowie meczu.

W siódmej minucie jako pierwszy między słupki trafił Jakub Skupień z Sanu, a wynik podwyższył po dwóch kwadransach gry Mateusz Pietryna. Wtedy do pracy wziął się Piast i ustrzelił bramkę za sprawą Kacpra Hawryłko. Jakub Bałanda trafił na 3-1, a jeszcze jedną bramkę dla gospodarzy odnotował przed przerwą Bartłomiej Słysz. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na 4-2 udało się trafić Kacprowi Chmielowiczowi.

Jedyna bramka w drugiej odsłonie, która zbliżyła przyjezdnych do wyniku Gorzyc padła po udanej próbie Daniela Bróda.

Promyk Urzejowice – Hetman Laszki 0-6

Chyba nikt nie przewidział w pierwszej połowie tego spotkania, iż zakończy się ono z tak wysokim rezultatem. W pierwszych 45.minutach tylko raz udało się Hetmanowi odnaleźć drogę do bramki, a tej sztuki dokonał Aleks Kopcio.

Druga odsłona to już jednak mocna strzelanina gości, a przede wszystkim Alberta Krzyczkowskiego, który aż czterokrotnie wpakował piłkę do siatki. Jedno trafienie ponownie odnotował Kopcio

Start Lisie Jamy - Płomień Morawsko 1-0

Bramkę na wagę zwycięstwa w tym starciu ustrzelił Hubert Ważny. Po tej wygranej Start Lisie Jamy może cieszyć się z awansu na szóste miejsce w tabeli jarosławskiej klasy O. Płomień spada na miejsce siódme. W doliczonym czasie gry goście mieli szasnę na wyrównanie, jednak z trzech metrów spudłował jeden z zawodników Morawska

Orzeł Torki - Orzeł Przeworsk 1-9

Spotkanie dwóch Orłów skończyło się wyśmienicie dla tych z Przeworska. Nie pozostawili oni żadnych złudzeń rywalowi, a bramkarz gospodarzy aż dziewięciokrotnie musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Celni wśród gości byli: dwukrotnie Paweł Gurak, Edwin Struś, Marcin Piątek, Mateusz Kocur, trzykrotnie Sylwester Kielich i Piotr Boratyn.

Jedyna bramka Orła Torki padła na kilka minut przed końcem starcia, a jej autorem był Norbert Pempuś.