2023-05-15 14:35:47

Klasa O Stalowa Wola: Rezerwy “Stalówki” wskoczyły na pozycję wicelidera! [Podsumowanie 24.kolejki]

Za nami 24.kolejka klasy okręgowej Stalowa Wola. Nie zawiódł liderujący Sokół Kamień, a na drugie miejsce wskoczyli piłkarze Stali Stalowa Wola II. Najwięcej bramek strzelił ŁKS-u Łowisko. Przeczytajcie podsumowanie wszystkich starć z ubiegłego weekendu.

Unia Nowa Sarzyna – San Kłyżów 3-2

Będąca na ostatnim miejscu Unia Nowa Sarzyna zainkasowała komplet punktów z notowanym o kilka miejsc wyżej Sanem Kłyżów. Już pierwsza połowa pokazała, że większe szanse na zwycięstwo mają właśnie gospodarze. Strzelanie zainaugurował w 36.minucie Mateusz Iskra, a kilka minut później dołożył bramkę Dmytro Neverov.

Najwięcej wydarzyło się w samej końcówce pojedynku. Michał Kusy podwyższył wynik na 3-0, jednak w tym momencie zaczęli budzić się goście. Maciej Siek z Sanu dwukrotnie trafił między słupki i na moment zrobiło się niebezpiecznie dla gospodarzy. Czas jednak dobiegł końca i ostatecznie Unia dopisała trzy punkty.

Transdźwig Stale – Azalia Wola Zarzycka 0-1

To nie było spotkanie, które mogło wzbudzić olbrzymie emocje. Pierwsza połowa w wykonaniu Transdźwigu i Azalii nie przyniosła nam ani jednej bramki. Gol na wagę zwycięstwa padł w 53. minucie, a jego autorem był Mateusz Florek.

Stal Nowa Dęba - Olimpia Pysznica 3-4

W tym meczu padło najwięcej bramek z wszystkich starć 24.kolejki. W pierwszej połowie Olimpia Pysznica odskoczyła Stali na bezpieczną odległość (1-4), jednak w drugiej gospodarze zdołali prawie dogonić wynik.

Najpierw między słupki w 18.minucie trafił zawodnik Olimpii- Kacper Pchełka. Odpowiedział na to Łukasz Gorzelany, jednak goście zbudowali do końca pierwszej połowy solidną nawiązkę. Ponownie celny był Pchełka, a swoje gole dołożyli Grzegorz Tofil i Piotr Urbanik. W drugiej części obudzili się gospodarze i zaczęli nadrabiać stratę. Filip Tereszkiewicz odnalazł drogę do bramki szybko, bo już w 47.minucie, a Amjad Shehadeh zbliżył Stal do rywali.

ŁKS Łowisko - SMS Siarka Tarnobrzeg 5-0

Rozstrzelał się ŁKS Łowisko w tym spotkaniu, nie dając nadziei piłkarzom SMS-u Siarka Tarnobrzeg.  Pierwsza połowa nie zwiastowała jednak tak wysokiego wyniku, gdyż zawodnicy zeszli na przerwę ze stanem 0-0. Wszystko rozkręciło się w drugiej połowie.

Na solidny wynik ŁKS-u popracowali głównie Tomasz Olko, dwukrotnie Dawid Wach, Krzysztof Gumieniak oraz Albert Jarosz- czyli wszyscy strzelcy w tym starciu.

LZS Jarocin - Sokół Kamień 1-3

Po rozegranej w środku tygodnia 22.kolejce i tym samym przegranej, lider miał nietęgą minę. Pierwsza połowa meczu z Jarocinem również nie napawała optymizmem, gdyż to LZS do przerwy prowadził 1-0, po strzale Kamila Tarki.

Do pracy Sokół wziął się po wznowieniu gry, strzelając trzy bramki. Najpierw skuteczny był Dominik Stary- wyrównując rezultat. Potem na prowadzenie udało się wysunąć drużynę Kacprowi Piechniakowi, a zwycięstwo przypieczętował Marcin Dec na kilka minut przed końcem.

LZS Ździary - Pogoń Leżajsk 0-3

Będący przed tą kolejką na pozycji wicelidera LZS Ździary musiał pożegnać się z tym miejscem po porażce z Pogonią Leżajsk. Już pierwsza odsłona tego pojedynku należała do gości, którzy dwukrotnie celnie przymierzyli między słupki rywali. Jako pierwszy zrobił to Paweł Bartnik, a później Stanisław Kruk.

W drugiej połowie wygraną przypieczętował swoim trafieniem ponownie Kruk

Stal Gorzyce- OKS Junior Zakrzów 1-0

Stal Gorzyce minimalnie pokonała niżej notowany OKS junior Zakrzów. Gola, który zaważył na wyniku ustrzelił w 22.minucie Artur Kwiatkowski, a więcej trafień w tym starciu nie obejrzeliśmy.

W następnej kolejce Zakrzów ugości u siebie ekipę Sanu Kłyżów, a przed Stalą Gorzyce trudne zadanie- mecz na wyjeździe z liderem, Sokołem Kamień.

KP Tanew Wólka Tanewska – Stal Stalowa Wola II 1-1

Podział punktów w Wólce Tanewskiej, gdzie Tanew zremisowała z rezerwami “Stalówki”. Jeden punkt Stalowej Woli i przegrana Ździar pozwoliła Stali na awansowanie na pozycję wicelidera okręgówki.

Jako pierwsi między słupki trafili właśnie goście, po golu Bartosza Pikuły z pierwszej połowy. W drugiej gospodarze wyrównali- a konkretniej Franciszek Dul.