2023-04-01 18:02:13

"Stalówka" remisuje z Wieczystą Kraków! Gol na wagę remisu padł w ostatniej minucie

Mecz na szczycie w Stalowej Woli nie zwiódł, a losy spotkania ważyły się do ostatniej minuty. W samej końcówce "Stalówka" wypuściła z rąk prowadzenie i zremisowała z Wieczystą Kraków 1-1.

Początek tego spotkania należał do gospodarzy, już w 11. minucie prawą stroną popędził Kacper Wydra, ale po jego uderzeniu skutecznie interweniował Mikułko. Wieczystej trudno było sforsować blok defensywy "Stalówki". Udało się to dopiero około 30. minuty, kiedy z okolicy 16. metra uderzał Patrik Misak, ale na posterunku był golkiper miejscowych.

Sześć minut później znów w świetnej sytuacji znalazł się Kacper Wydra i wychodził sam na sam, kolejny raz górą był jednak Antoni Mikułko. W 37. minucie kibice na stadionie w Stalowej Woli oszaleli z radości. Po centrze z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Bartosz Pikuła i umieścił futbolówkę w siatce. Po pierwszej części tego spotkania "Stalówka" pozostawała na prowadzeniu.

W drugiej połowie Wieczysta próbowała odrabiać straty. W 56. minucie goście ruszyli z kontrą, ale ostatecznie Patrik Misak fatalnie przestrzelił. Chwilę później mogło być już 2-0 dla "Stalówki". Po zamieszaniu w polu karnym groźny strzał z okolicy jedenastego metra oddał Mariusz Szuszkiewicz, jednak futbolówka poszybowała nad bramką.

W końcówce Wieczysta coraz groźniej atakowała, w 81. minucie głową strzelał Paweł Koncewicz-Żyłka, lecz świetnie interweniował Smyłek. Kolejne ataki gości sprawiały "Stalówce" coraz większe problemy i w 94. miucie po długiej akcji, w której piłka wielokrotnie była w polu karnym, na strzał z dystansu zdecydował się Maksymilian Hebel i piłka bez interwencji Smyłka wpadła do siatki.

1-0 Bartosz Pikuła (37)
1-1 Maksymilian Hebel (90+5)

Stal Stalowa Wola: Smyłek - Kowalski, Rogala, Pikuła (72 Kucharczyk), Banach, Olszewski (72 Ziarko), Imiela (77 Duda), Soszyński, Kołbon, Wydra (77 Wojtak), Szuszkiewicz (77 Iwao)

Wieczysta Kraków: Mikułko - Kołodziej, Klimczak, Pałaszewski (46 Favorov), Danielak, Koncewicz-Żyłka, Torres, Majewski, Asmelash, Misak (59 Jankowski), Pietras (82 Hebel)