2023-03-31 22:03:59

Asseco Resovia Rzeszów pewnie pokonała GKS Katowice

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów pokonała w meczu wyjazdowym GKS Katowice 3-0, zostając tym samym najlepszą drużyną w tej fazie rozgrywek!

Bardzo pewnie swój ostatni mecz w fazie zasadniczej wygrali podopieczni trenera Giampaolo Medeia!

Pierwszego seta gospodarze rozpoczęli bardzo odważnie. Siatkarze Asseco wytrzymali jednak początek i już od stanu 2-2 zaczęli zdobywać przewagę punktową.

Od tego momentu gra ponownie nieco bardziej się wyrównała. GKS szukał swoich szans między innymi w polu serwisowym, jednak goście potrafili utrzymać piłkę w grze i zagrali skutecznie na siatce.

Od stanu 11-12 Resovia ponownie przejęła inicjatywę i wyszła na czteropunktowe prowadzenie. Gospodarze jeszcze walczyli, ale ostatecznie nie byli w stanie przeciwstawić się świetnie grającej Resovii, która po punkcie Jakuba Kochanowskiego wygrała pierwszą partię 25-18.

Drugi set rozpoczął się od błędu serwisowego Fabiana Drzyzgi. Początek tej partii ponownie był dość wyrównany. Asseco wyszło jednak na kilkupunktowe prowadzenie po skutecznych atakach słoweńców Klemena Cebuljego oraz Jana Kozamernika. Od stanu 8-4 przyjezdni w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie nie pozwalając gospodarzom nawiązać równorzędnej walki.

Podopieczni trenera Grzegorza Słabego zerwali się jeszcze do odrabiania strat przy stanie 16-20 i zdołali nawet dojść Resovię na "dwa oczka", jednak ostatecznie w końcówce seta, to zawodnicy z Rzeszowa byli skuteczniejsi i ostatecznie zwyciężyli 25-21.

Pierwszy punkt w trzecim secie należał do gospodarzy, a jego autorem był Piotr Hain.

GKS prowadził w tej partii 2-1, a następnie 6-5. Od tego stanu to jednak Asseco zaczęło przeważać na parkiecie. Dobrze w ataku prezentował się Tomasz Piotrowski. To między innymi dzięki jego atakom oraz kilku błędom drużyny z Katowic, Resovia zdołała wyjść na kilkupunktowe prowadzenie.

Rzeszowianie nie pozwolili rywalom od tego momentu na zbyt wiele i utrzymali przewagę do końca seta, ostatecznie wygrywając go 25-21

Rzeszowianie odnieśli tym samym swoje 24. zwycięstwo w sezonie. W pierwszej rundzie fazy Play-Off Resovia zmierzy się ze Stalą Nysa.

MVP spotkania został wybrany Jan Kozamernik, który zdobył osiem punktów.

GKS Katowice: Szymański (10), Kania (2), Domagała (7), Adamczyk (4), Seganow, Quiroga (5), Mariański (libero), Mielczarek, Jarosz (10), Nowosielski (1), Hain (3), Lewandowski, Ogórek (libero)

Asseco Resovia Rzeszów: Muzaj (8), Kozamernik (8), Borges (5), Kochanowski (9), Drzyzga (1), Cebulj (6), Zatorski (libero), Krulicki (2), Kędzierski (1), Bucki (6), Potera, Mordyl, DeFalco