2022-04-24 14:26:00

Lech Poznań pewnie ograł PGE FKS Stal Mielec

Lech Poznań pokonał PGE FKS Stal Mielec 3-1. (fot. Adam Jastrzębowski/Lech Poznań)
PGE FKS Stal Mielec nie sprawiła niespodzianki w meczu z Lechem Poznań. Lider tabeli PKO Ekstraklasy pewnie wygrał 3-1.

Niespodziewanie rozpoczął się meczu pomiędzy Lechem Poznań a PGE FKS Stalą Mielec. W drugiej minucie Maksymilian Sitek dograł ze skrzydła piłkę w pole karne, a tam Dominik Steczyk przyjął futbolówkę i mocnym strzałem zaskoczył Mickey van der Hart. Jednak goście z prowadzenia nie cieszyli się długo. W 12. minucie Mikael Ishak wyłożył piłkę Joao Amaral, a ten drugi zdobył bramkę wyrównującą. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy "Lechici" wyszli na prowadzenie. Ishak przyjął piłkę tyłem w polu karnym, ale zdołał się obrócić i pokonał Rafała Strączka.

Cztery minuty po zmianie stron Pedro Tiba wrzucił piłkę w pole karne Stali Mielec, a tam niefortunna interwencją Mateusz Żyro skirował futbolówkę do własnej bramki. W kolejnych minutach poznaniacy oddali inicjatywę gościom. W 74. minucie Oskar Zawada zdobył gola głową po wrzutce z rzutu rożnego, ale prowadzący to spotkanie Daniel Stefański dopatrzył się przewinienia napastnika Stali i słusznie bramki nie uznał.

W końcówce Lech Poznań jeszcze dwukrotnie zagroził "Biało-niebieskim", ale dwa razy piłka trafiła w poprzeczkę. Ostatecznie Lech wygrał zgodnie z planem 3-1. Po tej porażce Stal Mielec jest coraz blizej strefy spadkowej PKO Ekstraklasy.

0-1 Dominik Steczyk (2)
1-1 Joao Amaral (12)
2-1 Mikael Ishak (31)
3-1 Mateusz Żyro (49-samobójcza)