2021-11-06 22:02:00

Siatkarki DevelopResu Bella Dolina Rzeszów wygrały z UNI Opole i pozostają liderem TAURON Ligi

„Rysice” pokonały, nie bez problemów, „Wilczyce” z Opola w meczu 7. kolejki TAURON Ligi. Wygrana za trzy punkty pozwoliła rzeszowiankom pozostać na pierwszym miejscu w tabeli.

Siatkarki z Opola w poprzedniej kolejce wygrały z zespołem z Bielsko-Białej, a w dotychczasowych spotkaniach pokazały, że są bardzo waleczne. Podopieczne Stephana Antigi, chcąc zachować fotel lidera TAURON Ligi, musiały być w dzisiejszym meczu bardzo skoncentrowane.

Pierwszy set rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami, od dobrej gry rzeszowianek. Już na początek, po serii dobrych zagrywek, wyszły na prowadzenie 5-2. „Wilczyce” natomiast popełniały dużo błędów i widać było, że nie weszły dobrze w mecz. To sprawiło, że gospodynie pewnie powiększały swoją przewagę, która po kilku minutach wynosiła już 6 punktów. Opolanki przebudziły się na chwilę, ale wystarczyło to na odrobienie zaledwie dwóch punktów z sześciu. Ostatecznie pierwsza partia padła łupem „Rysic”, 25-18.

Druga odsłona spotkania to kompletna dominacja zespołu ze stolicy Podkarpacia. Był to set praktycznie bez historii, a na palcach jednej ręki można było policzyć skuteczne ataki siatkarek prowadzonych przez Nicole Vettoriego. Siatkarki DevelopResu zagrały po mistrzowsku i pozwoliły przeciwniczkom na zdobycie zaledwie 9 punktów w całym secie. Warto nadmienić, że połowa z tych punktów to błędy z zagrywki „Rysic”.

Trzecia partia miała być ostatnią. Podopieczne Stephana Antigi dobrze rozpoczęły i wykorzystały problemy z przyjęciem w zespole z Opola. Mimo dobrego początku seta i wypracowania sobie czteropunktowej przewagi, w pewnym momencie coś przygasło. Opolanki odrobiły stratę i doprowadziły do remisu po 15. Od tego momentu gra zacięcie toczyła się punkt za punkt. W decydującym momencie seta opolanki nie wytrzymały napięcia i popełniły dwa błędy, prowadzące do tego, iż na Podpromiu słychać było „Ostatni!”. Niestety, nie był to ostatni punkt meczu. Uni Opole obroniły piłkę meczową i zdołały wygrać trzeciego seta na przewagi, 27-25.

Podrażnione swoją słabszą dyspozycją „Rysice”, od początku czwartego seta rzuciły się do ataku. Wypracowały sobie czteropunktową przewagę i prowadziły 6-2. Miały przy tym wiele szczęścia, ale jak wiadomo szczęście sprzyja lepszym. W stosunku do poprzedniego seta poprawiły grę blokiem i pewnie zmierzały po zwycięstwo w całym meczu. Mimo nerwowej momentami gry, pewnie pokonały zespół z Opola 25-17.

Mecz zakończył się wynikiem 3-1 i DevelopRes Bella Dolina Rzeszów nadal lideruje w tabeli TAURON Ligi. Beniaminek mimo bardzo słabej gry w drugim secie, potrafił się postawić i urwać seta faworytkom. MVP spotkania została wybrana rozgrywająca zespołu z Rzeszowa, Katarzyna Wenerska.

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów - UNI Opole 3-1 (25-18, 25-9, 25-27, 25-17)