2021-11-07 00:05:00

Pewne zwycięstwo Avii Świdnik z osłabioną WATKEM Koroną Rzeszów

Avia Świdnik była bezlitosna dla WATKEM Korony Rzeszów! (fot. Mirek Dudek)
Avia Świdnik wypunktowała osłabioną WATKEM Koronę Rzeszów. Ekipa z Lubelszczyzny wygrała 3-0.

WATKEM Korona Rzeszów do meczu z Avią Świdnik przystępowała bardzo mocno osłabiona. W drużynie "Koroniarzy" nie mogli wystapić z powodu nadmiaru żółtych kartek Mateusz Kantor, Szymon Kardyś, Sebastian Kocój. Ponadto wciąż kontuzjowani są Jaromir Skiba, Mateusz Padiasek oraz Szymon Rygiel.

Już w pierwszej akcji meczu zrobiło się groźnie pod bramką Korony, ale dobrą interwencją popisał się Paweł Pawlus. Trzy minuty później jednak było już 0-1. Gola dla Avii strzelił Dominik Maluga. Pomocnik ekipy ze Świdnika wykorzystał dośrodkowanie z głębi pola i strzałem głową pokonał Pawlusa.

Później obie ekipy miały swoje szanse, ale to goście po raz drugi zdobyli gola. W 24. minucie prostopadłe podanie otrzymał Wojciech Białek i napastnik Avii nie miał problemów z pokonaniem golkipera gospodarzy. Ostatecznie do przerwy ekipa prowadzona przez Łukasza Mierzejewskiego prowadziła zasłużenie 2-0.

W drugiej połowie piłkarze Konrada Bobera próbowali zdobyć choćby gola kontaktowego, ale to nie był ich dzień. Natomiast dziewięć minut przed końcem meczu wynik na 3-0 ustalił Mateusz Kompanicki.

0-1 Dominik Maluga (3)
0-2 Wojciech Białek (23)
0-3 Mateusz Kompanicki (81)