2019-04-17 17:56:53

Siarka Tarnobrzeg wygrała z Olimpią Elbląg

Siarka zgarnęła cenne trzy punkty (fot. Radosław Kuśmierz)
Piłkarze Ryszarda Komornickiego wygrali ważny mecz w kontekście walki i o utrzymanie i przed meczem z Widzewem mogą być pełni optymizmu.

Zawodnicy Siarki Tarnobrzeg doskonale rozpoczęli mecz z Olimpią Elbląg, bowiem już w 3. minucie mogli wyjść na prowadzenie za sprawą Marcina Wodeckiego. Po chwili źle zachował się jeden z piłkarzy gości, a piłkę przejął Kamil Radulij który wypatrzył Wodecki, lecz ten przestrzelił.

Do trzech razy sztuka i po wybornej akcji piłkę otrzymał Mateusz Janeczko, który trafił do siarki Sebastiana Madejskiego. Miejscowym  było mało i tarnobrzeżanie szukali kolejnego trafienia. Z czasem jednak mecz zaczął być wyrównanym widowskiem.

W końcówce pierwszej odsłony obie drużyny próbowały uderzać na bramkę, jednak rezultat meczu nie uległ zmianie. Po przerwie obie drużyny próbowały stworzyć sobie dobre okazje, jednak nadal Siarka prowadziła 1-0.

Pod koniec spotkania gospodarze trochę mocniej przycisnęli. Najpierw uderzał Kacper Wełniak po podaniu Jakuba Głaza, a chwilę później Grzegorz Płatek uderzał zza pola karnego.

1-0 Mateusza Janeczko (7)

Siarka Tarnobrzeg: Hieronim Zoch - Jakub Głaz, Michał Bierzało, Tomasz Wełnicki, Aleksander Drobot (64. Kamil Woźniak) - Mateusz Janeczko (76. Mateusz Wawrylak), Sebastian Duda (76. Kacper Maik), Grzegorz Płatek, Marcin Wodecki, Maksymilian Sitek (69. Kacper Wełniak) - Kamil Radulj

Olimpia Elbląg: Sebastian Madejski - Wojciech Jurek, Kamil Wenger, Korneliusz Sochań, Michał Balewski - Krzysztof Zaremba (32. Damian Szuprytowski), Bartosz Nowicki, Michał Kuczałek, Oleksij Prytulak (62. Cezary Demianiuk), Jakub Bojas (83. Tomasz Sedlewski) - Michał Fidziukiewicz

Żółte kartki: Zoch - Szuprytowski, Bojas, Sochań

Sędziował: Marek Śliwa (Kielce)