2019-04-17 19:37:04

Sokół Sieniawa zdobył okręgowy Puchar Polski. W finale po dogrywce pokonali JKS Jarosław

( fot. Dominik Budzowski )
Sokół Sieniawa zdobył Okręgowy Puchar Polski. Podopieczni Szymona Szydełko po ciężkiej walce pokonali JKS Jarosław 0-2. Gole padły dopiero w dogrywce.

Mecz nie należał do najłatwiejszych dla trzecioligowca. Choć prawdopodobnie większość myślała, że to Sokół Sieniawa pewnie wygra spotkanie z JKS Jarosław.

Spotkanie od początku było wyrównane obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, lecz żadna z nich nie potrafiła ich dobrze wykończyć.

Wynik spotkania zakończył się wynikiem 0-0. Kibice musieli oglądać dogrywkę, która w końcu wyłoniła zwycięzcę.

W 3. minucie dogrywki rzut karny dla Sokoła. Do karnego podszedł Patryk Kapuściński pewnie wykorzystał jedenastkę. Tym samym obrońca trzecioligowca otworzył wynik spotkania dając swojej drużynie prowadzenie na 1-0.

W ostatniej minuta dogrywki Sokół Sieniawa podwyższa na 2-0. Strzelcem bramki został Bartłomiej Purcha.

Tym samym Sokół Sieniawa zdobył okręgowy Puchar Polski i zagra w półfinale wojewódzkiego pucharu.

JKS Jarosław – Sokół Sieniawa 0-0 (0-2)

0-1 Patryk Kapuściński
0-2 Bartłomiej Purcha