2019-03-09 17:50:36

Stal Gorzyce wygrała na inaugurację z Karpatami Krosno

Stal Gorzyce górą w meczu z Karpatami Krosno (fot. Radosław Kuśmierz)
Podopieczni Tomasza Rychla sprawili miłą niespodziankę swoim kibicom, bowiem pokonali faworyzowane Karpaty Krosno. Z publicznością bramką przywitał się Marcin Dec.

Pierwsza odsłona meczu Stali Gorzyce z Karpatami Krosno była bardzo wyrównanym widowiskiem. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, jednak nie było konkretów i do przerwy nie było bramek.

Początek drugiej odsłony również był bardzo wyrównanym widowiskiem, jednak podopieczni Dariusza Jęczkowskiego z czasem próbowali przejmować inicjatywę. Stal jednak grała mądrze w obronie, a debiutujący w bramce Piotr Baran dobrze wykonywał swoje zadania.

Miejscowi jednak nie dawali za wygraną i nadal atakowali, aż w 79 minucie po zamieszaniu pod bramką Karpat, Marcin Dec wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Pięć minut później jeden z zawodników gości faulował w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Patryk Tur i podwyższył na 2-0.

Piłkarze Karpat w końcówce starali się zmniejszyć rozmiary porażki, lecz defensywa stawała na wysokości zadania.

1-0 Marcin Dec (79)
2-0 Patryk Tur (84-rzut karny)