2019-03-10 13:55:14

Przełom Besko uratował remis w Pilźnie. Karny w ostatniej minucie

Przełom Besko zremisował 2-2 w wyjazdowym pojedynku z KS-em Pilzno. Goście wyrównali w doliczonym czasie gry.

Faworytem tego pojedynku, mimo ostatnich problemów, była drużyna KS Pilzno. Na ławce trenerskiej gospodarzy zadebiutował Marcin Kudłacz, był to też pierwszy oficjalny mecz zespołu z Pilzna pod nową nazwą.

W wyrównanej pierwszej odsłonie goli nie zobaczyliśmy. Prawdziwe emocje rozpoczęły się w połowie drugiej części gry.

W 67. minucie ładnym uderzeniem z woleja popisał się Damian Wolański, który skutecznie dobił strzał jednego z kolegów i dał prowadzenie KS-owi Pilzno.

Odpowiedź gości była jednak bardzo szybka. Zaledwie kilka minut później do wyrównania doprowadził Fabian Winnicki, który po interwencji bramkarza pilźnian z bliskiej odległości dobił piłkę do pustej bramki.

Już w 70. minucie precyzyjną wrzutkę z prawej strony boiska wykorzystał Damian Wolański, który uderzeniem głową znów dał prowadzenie miejscowym.

W samej końcówce spotkania, kiedy już wydawało się, że KS Pilzno zaksięguje komplet punktów, jeden z zawodników Przełomu Besko został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola skutecznie zamienił Konrad Kijowski i mecz zakończył się wynikiem 2-2.

1-0 Damian Wolański (67)
1-1 Fabian Winnicki (69)
2-1 Damian Wolański (70)
2-2 Konrad Kijowski (90+2-karny)