2019-03-09 17:35:32

Pogoń Siedlce zdemolowała Stal Stalowa Wola

Stalówka boleśnie uległa w Siedlcach (fot. Radosław Kuśmierz)
Chyba nie tego spodziewali się sympatycy zielono-czarnych. Piłkarze Stalówki wracają z meczu z Siedlec z bagażem pięciu bramek.

Piłkarze Stali Stalowa Wola na dobre nie ropzoczęli meczu i już przegrywali. Grzegorz Janiszewski na początku meczu faulował Adriana Paluchowskiego i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Adam Mójta i pewnie pokonał Łukasza Konefała.

Bramka ta dała skrzydeł piłkarzom Pogonii Siedlce i już w 16. minucie prowadzili 2-0 po bramkce Adriana Paluchowskiego. Nadzieję w serca fanów Stalówki wlał Szymon Jarosz, który zdobył kontakowego gola.

Nie był to dobry dzień dla Grzegorza Janiszewskiego, który na trzy minuty przed końcem pierwszej odsłony podwyższył prowadzenie miejscowych po samobójczym trafieniu.

Po zmianie stron Mateusz Bochnak szybko podwyższył na 4-1. W ostatniej akcji meczu idealne podanie od Adriana Paluchowskiego wykorzystał Kamil Wałków i ustalił wynik meczu.

1-0 Adam Mójta (2-rzut karny)
2-0 Adrian Paluchowski (16)
2-1 Szymon Jarosz (32)
3-1 Grzegorz Janiszewski (42-bramka samobójcza)
4-1 Mateusz Bochnak (49)
5-1 Kamil Wałków (90)

Pogoń Siedlce: Smołuch – Mesjasz, Mójta (67. Zając), Margol, Olszewski, Wiktoruk (81. Szymankiewicz) , Bochnak (87. Łydkowski), Wichtowski, Marciniec (59. Walków), Mosiejko, Paluchowski

Stal Stalowa Wola: Konefał – Waszkiewicz, Pietras (58. Dadok), Trąbka, Trubeha (58. Łętocha), Mroziński, Mistrzyk (58. Dziubiński) , Sobotka, Jopek (82. Stępniowski), Jarosz, Janiszewski

Żółte kartki: Wiktoruk, Zając - Jopek, Mroziński, Stępniowski

Sędziował: Piotr Łęgosz (Włocławek)