2024-10-26 16:08:33

Avia Świdnik ze zwycięstwem nad Siarką Tarnobrzeg

Avia Świdnik lepsza od Siarki Tarnobrzeg (fot. Pogoń-Sokół Lubaczów)
Avia Świdnik pokazała bardzo dobrą dyspozycję i trzema bramkami pokonała Siarkę Tarnobrzeg.

Avia Świdnik w sobotnie popołudnie ugościła na swoim terenie Siarkę Tarnobrzeg. Już przed upływem pierwszego kwadransa na prowadzenie wyszli miejscowi. Fatalną stratę zanotował Konrad Misztal, piłkę w okolicy 16. metra przyjął jeden z zawodników gospodarzy, płaskim podaniem skierował ją w pole karne do Wiktora Marka. Ten dołożył jedynie prawą stopę i bez żadnego problemu pokonał Cymersa w bramce Siarki.

Siarka Tarnobrzeg nie mogła przebić się przedz obronę Avii Świdnik

Na tym jednak nie koniec goli w pierwszej połowie. W 36. minucie doszło do jednego z rzutów rożnych Avii, czujnie wypiąstkował piłkę jednak Cymerys. Minutę później, przy kolejnym stałym fragmencie gry był bez szans. Głową celnie przymierzył Mateusz Machała i z półobrotu skierował futbolówkę do siatki. Skuteczność Avii była niezwykle widoczna na boisku.

Tarnobrzeżanie przesypiając pierwszą połowę, źle weszli także w drugą część. Ta odsłona rozpoczęła się od przewinienia na Wiktorze Marku, które poskutkowało rzutem karnym dla miejscowych. Potrzebna była pomoc medyczna dla napastnika świdniczan. Celnie "jedenastkę" wykonał Paweł Uliczny i podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Obrona Avii nie zawiodła w tym spotkaniu i pozwoliła dowieźć czyste konto do końca

W 66. minucie doszło do małego zameiszania w wykonaniu Tarnobrzega, swoich sił strzeleckich próbował Kamil Ogorzały, ale fatalny strzał przekreślił szansę na bramkę.Siarka próbowała się ratować i ustrzelić choćby jednego gola, jednak czujnie zachowywała się defensywa Avii i ostatecznie zanotowała pewne zwycięstwo.

1-0 Wiktor Marek (12)
2-0 Mateusz Machała (37)
3-0 Paweł Uliczny (50-rzut karny)

Avia: Murawski, Machała, Kursa, Rozmus, Kalinowski, Popiołek, Uliczny, Remeniuk,  Marek, Małecki, Paluchowski.
Siarka: Cymerys, Bracik, Ivaniadze, Lisowski D., Prusiński, Iwao, Czajkowski, Kaliniec, Woś, Feret, Misztal.