2024-10-25 23:02:33

Resovia przegrała kolejny mecz przed własną publicznością (fot. Paweł Golonka / cwks-resovia.pl)
Skrót wideo meczu Betclic 2. Ligi pomiędzy Resovią a Świtem Szczecin. Rzeszowianie przegrali z beniaminkiem 0-1.

W meczu 13. kolejki Betclic 2. ligi Świt Szczecin pokonał na wyjeździe Resovię 1-0. Spotkanie rozegrane zostało na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Kluczowy moment przyszedł dopiero w końcówce, kiedy Bartłomiej Kasprzak zapewnił Świtowi trzy punkty.

Pierwsza połowa była wyrównana, a obie drużyny starały się stworzyć sobie dogodne sytuacje, choć żadna z nich nie zdołała przełamać defensywy rywala. W Resovii wyróżniał się doświadczony bramkarz Michał Gliwa, który skutecznie odpierał próby ataków Świtu.

Resovia - Świt Szczecin 0-1 [SKRÓT MECZU]

Mecz stał się bardziej emocjonujący po przerwie, zwłaszcza gdy Radosław Bąk z Resovii otrzymał drugą żółtą kartkę w 68. minucie, zmuszając gospodarzy do gry w dziesiątkę.

Ostatecznie przewaga liczebna doprowadziła do bramki dla gości. W 79. minucie Bartłomiej Kasprzak znalazł sposób na pokonanie Gliwy, zdobywając jedyną bramkę w meczu.

Resovia, osłabiona po czerwonej kartce, nie była w stanie odpowiedzieć i trafić bramki Adriana Sandacha. Pomimo licznych prób i "Pasiaki" musiały uznać wyższość beniaminka.

0-1 Bartłomiej Kasprzak (79)

Resovia: Michał Gliwa - Kornel Rębisz (83. Dawid Pieniążek), Krystian Szymocha, Hlib Buchał, Danian Pawłas - Gracjan Jaroch (84. Radosław Adamski), Radosław Kanach (83. Bartłomiej Wasiluk), Radosław Bąk, Marcin Urynowicz, Maksymilian Hebel (71. Bartłomiej Eizenchart) - Maciej Górski.

Świt Szczecin: Adrian Sandach - Szymon Nowicki (63. Kacper Nowak), Rafał Remisz, Krzysztof Janiszewski, Jonatan Straus, Dawid Kisły (64. Dawid Fornalik) - Dawid Kort (33. Maciej Koziara), Kacper Wojdak, Bartłomiej Kasprzak - Szymon Kapelusz, Krzysztof Ropski.

Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).
Żółte kartki: Buchał, Hebel, Rębisz, Bąk, Pawłas, Gliwa - Remisz, Ropski.
Czerwona kartka: Radosław Bąk (68. minuta, Resovia, za drugą żółtą).