2024-10-20 13:51:00

Niesamowita pogoń i zwycięstwo Muszynianki Sokoła Łańcut! Ograli HydroTruck Radom

W emocjonującym starciu 5. kolejki 1. Ligi Koszykówki, Muszynianka Sokół Łańcut pokonała na wyjeździe HydroTruck Radom 81-76. Gospodarze, po obiecującej pierwszej połowie, nie zdołali utrzymać przewagi, a goście w drugiej części meczu pokazali charakter i odwrócili losy spotkania.

Wyrównany początek meczu

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki, ale HydroTruck Radom zbudował niewielką przewagę, prowadząc po pierwszej kwarcie 20:18. Kluczowe akcje Patryka Wydry i Bartosza Ciechocińskiego pozwoliły gospodarzom na wyjście na prowadzenie.

Dominacja HydroTrucku w drugiej kwarcie

W drugiej kwarcie gospodarze zaskoczyli rywali, zdobywając 21 punktów przy zaledwie 7 "oczkach" Muszynianki Sokoła Łańcut. Świetna defensywa i skuteczne ataki pozwoliły HydroTruckowi na znaczną przewagę, a po pierwszej połowie na tablicy wyników było 41-25 dla gospodarzy. W trzeciej kwarcie Muszynianka, mobilizując siły, zaczęła odrabiać straty. Goście zdominowali tę część meczu, zdobywając 24 punkty, ale ekipa z Radomia trafiła 22 punkty. Po trzeciej kwarcie wynik wynosił 63-49 na korzyść gospodarzy, ale Muszynianka zyskiwała momentum.

Niesamowita czwarta kwarta Muszynianki

Czwarta kwarta okazała się prawdziwą demonstracją siły Muszynianki, która szybko przejęła kontrolę nad grą. Goście zdobyli aż 32 punkty, podczas gdy HydroTruck zaledwie 13. Ostatecznie Muszynianka Sokół Łańcut wygrała mecz 81-76, odwracając losy spotkania w imponującym stylu. HydroTruck, mimo dobrej pierwszej połowy, musiał uznać wyższość rywali. Kluczowymi graczami byli Bartosz Ciechociński – 18 punktów, 6 zbiórek, Jakub Zalewski – 12 punktów, 4 zbiórki ze strony gospodarzy oraz Marcin Kowalczyk – 23 punkty, 5 zbiórek, 3 asysty i  Mateusz Kaszowski – 22 punkty, 7 zbiórek ze strony ekipy prowadzonej przez Dariusza Kaszowskiego.

HydroTruck Radom - Muszynianka Sokół Łańcut 76-81 (20-18, 21-7, 22-24, 13-32)

HydroTruck Radom: Patryk Wydra (8), Rafał Komenda (4), Daniel Dawdo (7), Jakub Zalewski (12), Bartosz Ciechociński (18), Daniel Wall (10), Maksym Miroshnychenko (7), Mikołaj Styczeń (10).

Muszynianka Sokół Łańcut: Mateusz Bręk (7), Mateusz Kaszowski (22), Łukasz Kłaczek (12), Patryk Kędel (8), Marcin Kowalczyk (23), Bartosz Czerwonka (6), Jakub Stupnicki (3).

6 KSK Qemetica Noteć Inowrocław 8 5 3 - 2 3 - 0 0 - 2 409 - 405 +4 0.6000
7 OPTeam Energia Polska Resovia Rzeszów 8 5 3 - 2 2 - 1 1 - 1 414 - 431 -17 0.6000
8 Bears Uniwersytet Gdański Trefl Sopot 7 4 3 - 1 1 - 1 2 - 0 352 - 328 +24 0.7500
9 HydroTruck Radom 7 5 2 - 3 2 - 1 0 - 2 386 - 385 +1 0.4000
10 GKS Tychy 7 5 2 - 3 1 - 1 1 - 2 394 - 406 -12 0.4000
11 SKS Fulimpex Starogard Gdański 7 5 2 - 3 2 - 1 0 - 2 377 - 390 -13 0.4000
12 Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg 7 5 2 - 3 1 - 2 1 - 1 376 - 395 -19 0.4000
13 ŁKS Coolpack Łódź 6 4 2 - 2 2 - 0 0 - 2 330 - 309 +21 0.5000
14 Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 6 4 2 - 2 1 - 1 1 - 1 299 - 287 +12 0.5000
15 KKS Polonia Warszawa 6 4 2 - 2 1 - 0 1 - 2 323 - 317 +6 0.5000
16 WKK Active Hotel Wrocław 6 5 1 - 4 1 - 2 0 - 2 394 - 412 -18 0.2000
17 WKS Śląsk II Wrocław 4 4 0 - 4 0 - 1 0 - 3 293 - 360 -67 0.0000
18 MKKS Żak Koszalin 4 4 0 - 4 0 - 2 0 - 2 293 - 366 -73 0.0000