2024-10-19 11:10:14

Skrót meczu Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (2-0).
Wisła Kraków pokonała Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2-0 w meczu Betclic 1. Ligi. Zobaczcie skrót tego spotkania w poniższym materiale wideo.

Piłkarze "Białej Gwiazdy" wygrali po raz trzeci z rzędu i udowodnili, że na zapleczu Ekstraklasy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Tym razem Wisła Kraków ograła lidera z Niecieczy, zdobywając oba gole w końcówce spotkania. Autorem obu bramek był Łukasz Zwoliński, który trafił do siatki najpierw w 78. minucie, a po raz drugi w doliczonym czasie gry.

Gospodarze mieli doskonałą okazję do objęcia prowadzenia już w 17. minucie, ale Angel Rodado nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, Adrianem Chovanem. Hiszpan stracił kontrolę nad piłką po interwencji golkipera i nie zdołał oddać strzału. Z kolei w 27. minucie, po akcji Rodado i Zwolińskiego, piłka wpadła do siatki, ale sędzia anulował gola z powodu spalonego.

Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2-0 [SKRÓT MECZU]

Do końca pierwszej połowy Wisła dominowała, jednak nie udało jej się zamienić tej przewagi na bramki. Bruk-Bet Termalica Nieciecza stworzyła tylko jedną groźną okazję, kiedy Kamil Zapolnik sprawdził czujność bramkarza Wisły, Patryka Letkiewicza, uderzeniem z dystansu. Gospodarze mieli natomiast kilka szans po stałych fragmentach gry, lecz ani Rodado, ani Alan Uryga nie trafiali w bramkę.

Decydujący moment nadszedł w 78. minucie, kiedy Łukasz Zwoliński pokonał Chovana po zagraniu od  Angela Baeny, popisując się precyzyjnym strzałem przy słupku.

Pomimo prób wyrównania ze strony gości, Wisła skutecznie kontrolowała przebieg meczu, a w doliczonym czasie Zwoliński ustalił wynik, zdobywając drugiego gola głową (także po dośrodkowaniu Baeny).

1-0 Łukasz Zwoliński (78)
2-0 Łukasz Zwoliński (90+4)

Wisła Kraków: Patryk Letkiewicz - Bartosz Jaroch, Alan Uryga, Igor Łasicki, Rafał Mikulec - Tamas Kiss (81. Frederico Duarte), James Igbekeme (90. Mariusz Kutwa), Marc Carbo, Angel Rodado, Jesus Alfaro (70. Angel Baena) - Łukasz Zwoliński (90. Patryk Gogół).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Adrian Chovan - Damian Hilbrycht (46. Taras Zawijskyj), Gabriel Isik, Arkadiusz Kasperkiewicz, Artem Putiwcew, Maciej Wolski (85. Bruno Wacławek) - Andrij Dombrowskyj,  Maciej Ambrosiewicz (85. Jakub Wróbel), Igor Strzałek (85. Jakub Różycki) - Kacper Karasek (46. Morgan Fassbender), Kamil Zapolnik.

Sędziował: Karol Arys (Szczecin).
Żółte kartki: Łasicki - Putiwcew.
Widzów: 22 130.