2024-10-14 00:15:00

Czwarte zwycięstwo z rzędu Miasta Szkła Krosno i pozycja lidera tabeli

Miasto Szkła Krosno wygrało z SKS Fulimpex Starogard Gdański 87:74 w 4. kolejce 1 ligi koszykówki. "Szklany Team" z kompletem zwycięstw jest liderem tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się wyrównaną grą, ale to Miasto Szkła Krosno zdołało zakończyć pierwszą kwartę z niewielką przewagą 24:19. W drugiej części meczu goście z Starogardu Gdańskiego przejęli inicjatywę, wygrywając tę odsłonę 27:21 i zbliżając się na zaledwie punkt różnicy do przerwy.

Po zmianie stron to jednak drużyna z Krosna dominowała, wygrywając trzecią kwartę 19:15 i kontrolując grę w ostatnich 10 minutach, które zakończyły się wynikiem 23:13 na korzyść gospodarzy.

Najlepszym strzelcem Miasta Szkła Krosno okazał się Radosław Trubacz, który zdobył 20 punktów i miał aż 75% skuteczności rzutów za 3 punkty (6/8). Przemysław Wrona dorzucił 16 punktów i zanotował 7 zbiórek, a Charles Jackson III zdobył 13 punktów i rozdał 6 asyst.

W drużynie SKS Fulimpex Starogard Gdański najwięcej punktów zdobył Darius McNeill – 19, przy skuteczności z gry na poziomie 66,7%. Damian Durski dołożył 15 punktów, a Damian Jeszke – 10.

Trener Miasta Szkła, Edmunds Valeiko, po meczu chwalił swoich podopiecznych za świetną grę zespołową, szczególnie w drugiej połowie, gdzie kluczową rolę odegrała dobra organizacja ataku i intensywna obrona.

Dzięki tej wygranej Miasto Szkła Krosno umacnia swoją pozycję w ligowej tabeli, kontynuując udany początek sezonu.

Miasto Szkła Krosno - SKS Fulimpex Starogard Gdański 87- 74 (24-19, 21-27, 19-15, 23-13)

Miasto Szkła Krosno: Charles Jackson III (13), Rafał Serwański (0), Radosław Trubacz (20), Mikael Laihonen (4), Michał Jankowski (6), Przemysław Wrona (16), Michał Chrabota (10), Jan Góreńczyk (1), Bartosz Chodukiewicz (10), Hubert Łałak (7).

SKS Fulimpex Starogard Gdański: Darius McNeill (19), Bartosz Majewski (6), Damian Durski (15), Witalij Kowalenko (9), Filip Struski (5), Mariusz Konopatzki (3), Damian Jeszke (10), Maciej Nagel (2), Piotr Lis (5), Miłosz Toczek (0)