2024-10-14 00:35:00

Mocna forma Resovii: Zwycięstwo nad Bears w Sopocie

W sobotę, 12 października 2024 roku, w Sopocie odbył się emocjonujący mecz pomiędzy Bears Uniwersytet Gdański Trefl Sopot a OPTeam Energia Polska Resovia Rzeszów. Gospodarze, Bears, musieli uznać wyższość rywali, którzy odnieśli zwycięstwo 92-82.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia ze strony OPTeam Energia Polska Resovia Rzeszów, która szybko objęła prowadzenie. W pierwszej kwarcie, dzięki skutecznej grze, goście zdobyli 27 punktów, zamykając tę część spotkania wynikiem 27-20. W drugiej kwarcie gospodarze nie zdołali znacząco zmniejszyć strat i do przerwy przegrywali 42-49.

W drugiej połowie meczu Resovia kontynuowała swoją dominację na parkiecie. W trzeciej kwarcie, zdobywając 24 punkty, zwiększyła przewagę do 71:56. Mimo że Bears Uniwersytet Gdański Trefl Sopot walczyli do końca, w ostatniej kwarcie udało im się zdobyć tylko 24 punkty, podczas gdy Resovia dodała jeszcze 19, kończąc mecz wynikiem 92-82.

W meczu wyróżniał się Kacper Młynarski z Resovii, który zdobył aż 23 punkty. W drużynie gospodarzy najlepiej spisał się Benjamin Didier-Urbaniak, zdobywając 24 punkty, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa.

Bears Uniwersytet Gdański Trefl Sopot - OPTeam Energia Polska Resovia Rzeszów 82-92 (20-27, 20-22, 18-24, 24-19)

Bears Uniwersytet Gdański Trefl Sopot: Benjamin Didier-Urbaniak (24), Igor Wadowski (10), Wojciech Czerlonko (17), Jakub Parzeński (9), Filip Łącz (2), Sebastian Ozdowski (4), Mateusz Samiec (7), Aleksander Jęch (7), Kacper Ambroziak (2)

OPTeam Energia Polska Resovia Rzeszów: Harrison Henderson (13), Dawid Zaguła (15), Wojciech Szpyrka (2), Norbert Ziółko (2), Michał Jędrzejewski (8), Tomasz Krzywdziński (0), Kacper Młynarski (23), Wojciech Wątroba (4), Maciej Koperski (8), Maksymilian Formella (13), Kacper Margiciok (4), Kacper Indyk (0)

Pozycja Drużyna Mecze Zwycięstwa Porażki Punkty zdobyte Punkty stracone Różnica punktów Zwycięstwa (%)