2024-08-28 20:15:00

JKS Jarosław nie zawiódł! Pokonali Izolator Boguchwała

JKS Jarosław pokonał Izolator Boguchwała 2-0. Dwie bramki zdobył debiutujący w ekipie JKS-u, Andrej Triuchan.

Izolator Boguchwała już w 11. minucie zagroził bramce JKS-u Jarosław. Ładnym strzałem popisał się Mateusz Bieniek, ale na "posterunku" był Maksym Guridov, który sparował futbolówkę na rzut rożny. Cztery minuty później Wojciech Reiman zdecydował się na uderzenie z woleja, ale piłka powędrowała nad poprzeczką.

W kolejnych minutach dłużej przy piłce utrzymywali się podopieczni Bogdana Zająca, ale niewiele z tego wynikało. Pod koniec pierwszej części dwukrotnie gospodarze zagrozili bramce "Izolacji". Najpierw Piotr Pindak znalazł się niepilnowany w polu karnym, ale jego strzał był zbyt lekki dla Kamila Dybskiego, a w 43. minucie Rafał Dusiło znalazł się z sytuacji sam na sam, ale ponownie górą był bramkarz gości.

Pięć minut po zmianie stron na listę strzelców wpisał się wprowadzony po przerwie, a debiutujący w ekipie JKS-u, Andriej Triuchan. 24-letni białoruski napastnik po dośrodkowaniu Pindaka z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

W odpowiedzi gola mogli zdobyć piłkarze prowadzeni przez Tomasza Głąba, ale strzał Mateusza Kasprzyka z głowy był minimalnie niecelny. W 61. minucie Triuchan zdobył drugą bramkę, a ponownie asystę zapisał na swoim koncie Pindak.

W kolejnych minutach do ataków rzucili się piłkarze Izolatora Boguchwała, ale byli nieskuteczni. Dwa razy strzał oddawał Lucjan Frydrych, ale nie zdołał pokonać golkipera JKS-u. Ostatecznie ekipa z Jarosławia przełamała się i po dwóch porażkach z rzędu sięgnęła po komplet "oczek".

1-0 Andrej Triuchan (50)
2-0 Andrej Triuchan (61)

JKS Jarosław: Guridov - Ptasznik (40. Husaczenko), Kocój, M. Zając, Płoszczyńskij (90+1. Roga) - Magdziak (46. Muliński), Mykycej, Oziębło (76. Chrupcała), Reiman (85. Drapała) - Pindak (68. Pilch), Dusiło (46. Triuchan)

Izolator Boguchwała: Dybski - Walas (60. Matuszczak), Kowal (73. Lorenc), Krajewski (73. Marciniec), Kasprzyk - K. Wilk, Bieniek (60. Frydrych), Ciemierkiwicz (77. Blama), Lusiusz - Kontrabecki (87. Vaciak), M. Wilk (85. Kut)