2024-08-28 19:23:00

Sokół Sieniawa jedną bramką pokonał Karpaty Krosno

Karpaty Krosno jedną bramką przegrały z Sokołem Sieniawa (fot. Karpaty Krosno)
Sokół Sieniawa pokonał Karpaty Krosno 1-0. Decydujący okazał się gol Krystiana Basznianina z 5. minuty, natomiast gospodarze mogą żałować niewykorzystanych szans w dalszej części meczu.

Szybkie prowadzenie gości

Starcie spadkowiczów w Krośnie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia przyjezdnych. W 5. minucie Dawid Pigan uderzył futbolówkę w kierunku bramki Karpat, Maksymilian Kiełb przegrał pojedynek biegowy z Aleksem Kopcio, a nieporozumienie w defensywie miejscowych wykorzystał Krystian Basznianin, który dopadł do bezpańskiej piłki i skierował ją do bramki.

Karpaty szybko ruszyły do odrabiania strat. W 14. minucie przyjezdnych przed startą bramki uchronił golkiper, który kapitalnie wybronił strzał Gabriela Suoto z około 20. metrów. W kolejnych minutach nadal to podopieczni Dariusza Liany dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak niewiele z tego wynikało.

W 36. minucie Karol Wajs przymierzył zza pola karnego, futbolówkę przed siebie wypluł bramkarz, jednak nie zdołał jej dobić Paczkowski. Trzy minuty później odpowiedział Sokół. Po długiej piłce na połowę gospodarzy przymierzył Aleks Kopcio, ale zbyt lekko aby zaskoczyć bramkarza.

Jeszcze przed przerwą kolejną kapitalną interwencją wykazał się Kacper Ważny, kiedy po wrzutce z wolnego głowkował Victor Guedes. Później zagrozili jeszcze goście po strzale Krystiana Basznianina, ale najpierw dobrze interweniował bramkarz, a potem dobitka została zablokowana. Natomiast w ostatniej akcji ładnie przymierzył Kamil Radulj, jednak w sam środek bramki i po pierwszej części to goście pozostawali na prowadzeniu.

Przewaga i nieskuteczność po stronie Karpat Krosno

Po zmianie stron znów do ofensywy ruszyły Karpaty. Szymon Stasz wrzucił piłkę do Karola Wajsa, ten jednak główkował zbyt lekko. W 64. minucie po wrzutce z rożnego głową uderzał tym razem Stasz, a obrońca Sokoła głową wybił na poprzeczkę.

Przewaga podopiecznych Dariusza Liany narastała, jednak w dalszym ciągu brakowało skuteczności. W 70. minucie znów znakomitą interwencją wykazał się Kacper Ważny po główce Michała Smolenia. Później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Filip Czop, ale i tym razem górą był golkiper Sokoła Sieniawa.

Minutę przed końcem spotkania Grzegorz Gieralsiński zagrał piłkę do przeciwnika i Sokół ruszył z atakiem dwóch na jednego. Ostatecznie strzał Krystiana Basznianina wybronił Adrian Frydrych.

Gol z piątej minuty spotkania okazał się tym zwycięskim i w starciu spadkowiczów Sokół Sieniawa zainkasował komplet punktów.

0-1 Krystian Basznianin (5)

Karpaty Krosno: Frydrych - Kiełb, Guedes, Czop (60. Gierlasiński), Radulj, Stasz, Jaślar, Suoto (81. Fundakowski), Paczkowski (45. Smoleń), Wajs (69. Janusz), Orzeł (83. Białogłowicz)

Sokół Sieniawa: Ważny - Padiasek, Stankiewicz, Halejcio, Pigan (85. Stefan), Mac, Szczybło, Maćkowiak, Basznianin, Kopcio (81. Walat), Halejcio