2024-08-28 20:08:13

Cosmos Nowotaniec lepszy od Stali Łańcut! Jaba Phkhakadze z hat-trickiem

Jaba Phkhakadze skompletował hat-tricka w meczu ze Stalą Łańcut (fot. Radek Kuśmierz)
Cosmos Nowotaniec pokonał Stal Łańcut aż 5-2. Skutecznością w tym spotkaniu popisał się Jaba Phkhakadze, który ustrzelił hat-tricka.

Cosmos Nowotaniec po ostatnim zwycięstwie nad Sokołem Sieniawa, tym razem u siebie podejmował Stal Łańcut. Podopieczni Tomasza Przewoźnika chcieli zrehabilitować się po porażce z Igloopolem Dębica, jednak to miejscowi od pierwszych minut dyktowali warunki.

Zaledwie trzy minuty po rozpoczęciu spotkania gospodarze objęli prowadzenie. Do prostopadłej wcinki doszedł Kacper Pieniążek i w sytuacji sam na sam z bramkarzem otworzył wynik spotkania.

Cosmos Nowotaniec na prowadzeniu do przerwy

20 minut później podopieczni Grzegorza Pastuszaka prowadzili już 2-0. Długą piłkę otrzymał Jaba Phkhakadze, z bramki wyszedł Cezary Szpindor, jednak nie udało mu się przeciąć tego zagrania i zawodnik Cosmosu dopełnił formalności, kierując piłkę do pustej bramki.

Jeszcze przed przerwą odpowiedzieli przyjezdni. W polu karnym sfaulowany został Szymon Baj i arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Patryk Róg i na przerwę Stal Łańcut schodziła z jednobramkową stratą.

Jaba Phkhakadze skompletował hat-tricka

Osiem minut po zmienie stron Cosmos Nowotaniec podwyższył na 3-1. Kolejne długie zagranie za linię obrony trafiło do Jaby Phkhakadze , który nie pomylił się w sytuacji oko w oko z bramkarzem i zapisał na swoje konto drugie trafienie. W 59. minucie Phkhakadze miał już na swoim koncie hat-tricka. Tym razem napastnik Cosmosu skutecznie egzekwował jedenastkę i miejscowi prowadzili 4-1.

Trzy minut później odpowiedzili piłkarze Stali Łańcut, a konkretnie Michał Stoprya, który ruszył z indywidualną akcją, minął przeciwników i zniwelował straty przyjezdnych do dwóch bramek.

Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do gospodarzy. W 78. minucie najpierw dobrze interweniował Cezary Szpindor, ale nie poradził już sobie z dobitką Mateusza Kuzio, który skierował piłkę do pustej bramki i przypieczętował okazałe zwycięstwo Cosmosu Nowotaniec.

1-0 Kacper Pieniążek (3)
2-0 Jaba Phkhakadze  (23)
2-1 Patryk Róg (42-rzut karny)
3-1 Jaba Phkhakadze  (53)
4-1 Jaba Phkhakadze  (59-rzut karny)
4-2 Michał Stopyra (62)
5-2 Mateusz Kuzio (78)

Cosmos Nowotaniec (skład wyjściowy): Krzanowski - Ostrowski, Hura, Gomułka, Verbnyy, Gołda, Phkhakadze, Pieniążek, Pirnach, Geci, Piotrowski

Stal Łańcut (skład wyjściowy): Szpindor - Cwynar, Wyrwas, Cieśla, Baj, Róg, Stopyra, Więcek, Sowa, Kardyś, Makowski