2024-08-12 17:28:38

Kamil Kiereś po porażce z Pogonią: Bramki budują zespół na kolejne mecze

Pogoń Szczecin zwyciężyła u siebie ze Stalą Mielec 1-0. Po meczu na konferencji prasowej wypowiedział się trener mielczan, Kamil Kiereś.

-Każda z tych sytuacji, którą stworzyliśmy miała małe zalążki bramki. Był taki moment , gdzie Maciek Domański strzelał, ale piłka po rykoszecie poszła już za plecy bramkarza i tak naprawdę no centymetrów brakło, żeby ona wpadła. Będąc w szatni mieliśmy takie poczucie, że rzeczywiście gramy odważnie, bo bo też jak wracam do pierwszej połowy, te nasze otwarcie od bramki budowaliśmy często z własnej połowy wychodziliśmy spod presingu rywala. Można żałować, że tej pierwszej połowy nie zwieńczyliśmy  zdobyciem bramki.- skomentował pierwszą połowę Kamil Kiereś.

"Myślę, że w pierwszej połowie byliśmy trochę za mało dynamiczni w drugiej połowie tą dynamikę podnieśliśmy i stworzyliśmy więcej szans"

-No i straciliśmy bramkę. Szkoda bo w osiemdziesiątej piątej minucie.  W naszej sytuacji, gdzie na początku sezonu mało punktujemy-  zdobyliśmy tylko jeden punkt - jak gdyby w jakimś stopniu wiemy jak to w piłce funkcjonuje, że buduje mentalnie zespół na kolejne mecze. Tutaj przede wszystkim na pewno wyciągnęliśmy wnioski z poprzedniego spotkania.

- Myślę, że nie jest to proste, ale trzeba być konsekwentnym jeżeli chodzi o pracę i no skupić uwagę na tej codzienności, starać się na bazie tych dwóch spotkań pracować nad tym, co pomoże nam w końcu strzelić bramki i wygrać spotkanie, które będzie przed nami. To był bardzo ciężki mecz  z zespołem, który jest bardzo dobrze zorganizowany w obronie.- zakończył.