2024-08-12 11:42:00

Udana inauguracja Orlen Superligi! Resovia z historycznym punktem

Drużyna kobiet Resovii zdobyła pierwszy punkt w pierwszym meczu Orlen Ekstraligi! "Pasiaczki" na inauguerację sezonu 2024/25 zremisowały ze Stomilianką Olsztyn 2-2.

Początek meczu należał do drużyny Resovii. Gospodynie stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji, ale nie potrafiły zamieniń ich na bramki. Ostatecznie na przerwę schodziły przy wyniku 0-1, bowiem gola "do szatni" strzeliła Amelia Golubska.

Jednak już w pierwszej akcji drugiej połowy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę wyrównującą strzeliła Marta Miś. W kolejnych minutach nieznaczną przewagę miała ekipa Stomilianki Olsztyn i udokumentowała ją w 75. minucie. Pięknym strzałem z dystansu Alicja Sokołowska pokonała Alicję Barszcz. Punkt dla Resovii uratowałą w doliczonym czasie gry Wioletta Florek i ostatecznie mecz zakończył się remisem 2-2.

Resovia - Stomilianka Olsztyn 2-2 (0-1)

0-1 Amelia Golubska (45)
1-1 Marta Miś (46)
1-2 Alicja Sokołowska (75)
2-2 Wioletta Florek (90+5)

Resovia: Barszcz- Gojdur (82. Gołojuch), Miś, Czyż, Michalska, Krawczyk, Kwoka (82. Jezioro), Szlęzak (72. Strosińska), Florek, Kaput, Sabuda (70. Kowalska)

Stomilanka Olsztyn: Sikora, Turowska (80. Korzec), Ogierman, Tarnowska, Libera, Sokołowska, Puchalska (85. Sitarz), Kałużna, Gołubska (65. Rosiak), Marques (80. Łebska), Przytuła (65. Kamala)