2024-08-12 21:35:29

Wisła Kraków lepsza od Ruchu Chorzów w Betclic 1.lidze

Wisła Kraków pokazała się z lepszej strony od Ruchu Chorzów i wygrała u siebie 3-1.

W ramach 4.kolejki Betclic 1.ligi Wisła Kraków podjęła u siebie ekipę Ruchu Chorzów. Na pierwszą bramkę przyszło nieco poczekać, bo do końca pierwszej odsłony spotkania. Rodado popisał się niezłym trafieniem z woleja i pokonał Jakuba Szymańskiego w bramce chorzowian.

Nieszczęście nie opuszczało Ruchu od początku drugiej połowy. W 49.minucie za przewinienie czerwony kartonik obejrzał Filip Starzyński i musiał opuścić boisko. Ruch mimo gry w osłabieniu doprowadził do wyrównania. Szymon Szymański oddał imponujący strzał z okolic 40 metra, który okazał się celny. Może być to próba, która zostanie jego "golem sezonu"

W 70.minucie faulu na Carbo dopuścił się jeden z zawodników gości, co poskutkowało decyzją arbitra- rzutem karnym. Do "jedenastki" podszedł Rodado i z małymi problemami trafił między słupki rywala, wychodząc ponownie na prowadzenie.

Zwieńczeniem zwycięstwa była bramka w setnej minucie spotkania. Olivier Sukiennicki, jeszcze niedawono zawodnik Stali Stalowa Wola, przymierzył pod poprzeczkę z 18.metra i golem zamknął to spotkanie.

1-0 Rodado (45+)
1-1 Szymon Szymański (57)
2-1 Rodado (75-rzut karny)
3-1 Olivier Sukiennicki (90+)

Wisła Kraków: Chickan – Mikulec (81. Kiakos), Uryga, Carbo, Rodado, Kiss, Sukiennicki, Jaroch, Kutwa (68. Starzyński), Baena (68. Zwoliński), Biedrzycki.
Ruch Chorzów: Szymański – Kozak (68. Łaski), Starzyński, Konczkowski, Lukić, Szymański, Sadlok (82. Delgado), Ventrua, Karasiński, Novothny, Szczepan (82. Moneta).