2024-08-10 19:59:29

JKS Jarosław pokonał Stal Łańcut na inaugurację 4.ligi

JKS Jarosław w swoim pierwszym meczu w nowym sezonie 4.ligi podkarpackiej pokonał Stal Łańcut 3-1.

Kibice 4.ligi podkarpackiej doczekali się inauguracji nowego sezonu. Na start JKS Jarosław zmierzył się z trzecim zespołem poprzedniego sezonu, SPEC Stalą Łańcut. Plan gospodarzy był jeden, wygrana i zainkasowanie pierwszych cennych punktów.

Stal dobrze zaczeła, ale na przerwę zespoły zeszły z remisem

Początek należał zdecydowanie do Stali, która w 12. minucie wyszła na prowadzenie. Autorem bramki był Patryk Róg, który po strzelonym golu zaprezentował ciekawą cieszynkę. Czarno-niebiescy nie chcieli jednak zostawić tej sytuacji bez odpowiedzi. Bramkę dającą wyrównanie zapisał sobie Piotr Pindak na kilka minut przed przerwą.

Druga odsłona ponownie pokazała dominację miejscowych, którzy w 49. minucie podwyższyli wynik, Celny tym razem okazał sie Artem Ploshchynskyi, zdobywając bramkę "stadiony świata". Stal mimo chęci nie potrafiła już doprowadzić do remisu, a JKS szukał kolejnego gola.

JKS pewnie prowadził drugą połowę pojedynku

Ta sztuka udała im się w 61. minucie, kiedy Wojciech Reiman przypieczętował zwycięstwo jarosławian i dopisał do ich konta pierwsze, inauguracyjne trzy punkty.

0-1 Patryk Róg (12)
1-1 Piotr Pindak (39)
2-1 Artem Ploshchynskyi (49)
3-1 Wojciech Reiman (61)

JKS: Guridov, Mykytsey, Zając, Ptasznik, Muliński, Ploshchynskyi, Oziębło, Kocój, Reiman, Pindak, Arelison.
Stal: Szpindor, Kardyś, Makowski, Szpytma, Stryczek, Więcek, Cieśla, Baj, Róg, Stopyra, Sowa.