2024-08-10 17:10:04

Siarka Tarnobrzeg pokonała beniaminka, Lewart Lubartów

Siarka Tarnobrzeg dopisała zwycięstwo z Lewartem (fot. Radek Kuśmierz)
Udany mecz ma za sobą Siarka Tarnobrzeg, która pokonała beniaminka 3.ligi - Lewart Lubartów z wynikiem 3-1.

Siarka Tarnobrzeg ugościła dzisiaj na swoim terenie Lewart Lubartów. W środku tygodnia tarnobrzeżanie wygrali 15-toma bramkami z Łegiem Stany w 1/16 Pucharu Polski, co z pewnością zaostrzyło ich apetyty i poprawiło humory przed meczem z Lewartem.

Siarka jako pierwsza ustrzeliła gola

Na pierwszy celny strzał nie trzeba było czekać wyjątkowo długo. W 20. minucie wynik otworzył Giorgi Ivaniadze, który popisał sie dobitką po wybronionym strzale Lisowskiego.Podopieczni Dariusza Kantora utrymali ten rezultat do przerwy. Ta trwała nieco dłużej niż zawsze, gdyż kontuzji nabawił się sędzia główny spotkania, przez co konieczna była dodtakowa 10-minutowa pauza.

Po zamianie stron ponowie to Siarkowcy dyktowali warunki i starali się podwyższyć prowadzenie. Ta sztuka udała im się w 55 minucie, kiedy drogę do bramki rywali odnalazł Kosei Iwao, strzelając precyzyjnie z dystansu po kontrze. Radość z drugiego gola nie trwała jednak tak długo, gdyż Lewart nawiązał kontakt z Tarnobrzegiem w 60.minucie. Wszystko to za sprawą podyktowanego faulu na Pawle Myśliwieckim, który następnie celnie wykonał "jedenastkę".

Każda z drużyn wykorzystała szansę z rzutu karnego

Podobny scenariusz spotkał tez Siarkę, która swoją szansę z rzutu karnego otrzymała w 76. minucie. Piłkę na "wapnie" postawił Iwao i bez problemów zamienił strzał na bramkę.

1-0 Giorgi Ivaniadze (20)
2-0 Kosei Iwao (55)
2-1 Paweł Myśliwiecki (60-rzut karny)
3-1 Kosei Iwao (76-rzut karny)

Siarka: Białka, Czajkowski, Bracik, Kumorek, Misztal, Lisowski D., Kaliniec, Lisowski P., Ivaniadzie, Prusiński, Iwao.
Lewart: Podleśny, Plesz, Chyła, Niewegłowski, Drozd, Wolski, Gede, Najda, Morenkov, Myśliwiecki, Żelisko.