2024-08-10 16:40:03

Izolator Boguchwała wygrał ze Stalą II Mielec

Izolator Boguchwała pokonał Stal II Mielec (foto: KATSE Photography)
Rok trwała rozłąka Stali II Mielec z IV ligą podkarpacką. Dziś rezerwy ekstraklasowicza uległy Izolatorowi Boguchwała w pierwszej kolejce rozgrywek.

Strzelanie w tym meczu zaczęło się bardzo szybko. W 4. minucie Izolator Boguchwała mógł się cieszyć z pierwszego gola strzelonego przez Konrada Kowala. Piłkę na pola karne dorzucał mu Lucjan Frydrych

Od początku spotkania młoda Stal II Mielec utrzymywała się długo przy piłce, a dużo bardziej doświadczeni goście czekali na błędy rywali. Drużyna z Boguchwały miała kilka następnych dogodnych okazji, lecz dobrze dysponowany w bramce był Konrad Jałocha.

W 28. minucie byliśmy świadkami pięknego gola zaa pola karnego autorstwa Macieja Wilka. Pomocnik przyjezdnych otrzymał futbolówkę przed pole karnym i oddał bardzo dobry strzał. Goście podwyższyli prowadzenie w tym starciu.

Kilka minut później Konrad Jałocha musiał bronić rzut karny, do którego podszedł Lucjan Frydrych. Chwilę wcześniej faulu łamiącego przepisy dopuścił się Alan Rudny. Frydrych mógł cieszyć się z pierwszego gola na jego koncie w tym meczu. Do przerwy było 3-0.

W drugiej części spotkania czerwoną kartkę otrzymał Igor Siwy, młody zawodnik rezerw Stali Mielec. Od tej pory gospodarze grali jednego zawodnika mniej. W końcówce wynik ustawił Lucjan Frydrych, który zanotował dublet w tym starciu.

0-1 Konrad Kowal (4)
0-2 Maciej Wilk (22)
0-3 Lucjan Frydrych (28)
0-4 Lucjan Frydrych (67)