2022-05-14 16:05:49

Karpaty Krosno bez większych problemów pokonały rezerwy Stali Mielec

Piłkarze Karpat Krosno odnieśli pewne zwycięstwo z niżej notowanym rywalem. Podopieczni Dariusza Liany pokonali aż 3-0 rezerwy Stali Mielec.

Mecz dla Karpat Krosno rozpoczął się doskonale, bowiem podopieczni Dariusza Liany już w 3. minucie objęli prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Dawid Król. Miejscowi ani myśleli się jednak zatrzymywać i szybko rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa. Krośnianie przejęli inicjatywę, ale rezerwy Stali Mielec mądrze się broniły.

Przyjezdni także mieli swoje okazje. Z piłką ruszył Damian Pyryt, który najpierw ograł dwóch rywali, a następnie znalazł się w sytuacji sam na sam, ale lepszy okazał się Mateusz Krawczyk, który jednak wypuścił futbolówkę, ale gracz Stali przestrzelił. Po chwili Karpaty wróciły do ataków, ale szwankowała skuteczność i nadal było 1-0.

Krośnianie jednak nie odpuszczali i 17. minucie w końcu dopięli swego, a bramkę zdobył Kamil Matofij. Zespół dowodzony przez Dariusza Lianę w kolejnych minutach nie oddał pola, a gole dla Karpat były tylko kwestią czasu. Ostatecznie padł jeszcze jeden. Ten padł łupem Kacpra Łebka, a było to trafienie samobójcze, bowiem gracz Stali głową skierował piłkę do własnej siatki.

1-0 Dawid Król (3)
2-0 Kamil Matofij (17)
3-0 Kacper Łebek (31-samobójcza)